Ubrania ciążowe

Ubrania ciążowe podkreślają zmieniającą się w czasie ciąży kobiecą figurę. Obecnie rzadko są to nieładne workowate i zwisające ciuchy w bladych kolorach. W zależności od możliwości finansowych, możemy sobie sprawić praktycznie każdy rodzaj ubrania, w różnych krojach i stylach – ale dopasowany do potrzeb kobiety w ciąży i bardzo wygodny. Sprytne wstawki z elastycznych materiałów sprawiają, że ciążowy brzuszek prezentuje się ładnie, a kobieta wygląda modnie i kwitnąco.

Polecane wideo:

Ubrania dla ciężarnych

Ubrania ciążowe podkreślają zmieniającą się w czasie ciąży kobiecą figurę. Obecnie rzadko są to nieładne workowate i zwisające ciuchy w bladych kolora...

Jak wybrać ubrania ciążowe?

Jeśli chodzi o rozmiar, ubrania ciążowe mają podobne rozmiary jak te „nieciążowe”. Teoretycznie dobieramy je więc na podstawie naszego rozmiaru sprzed ciąży. Producenci biorą pod uwagę, jak osoba w danym rozmiarze nabiera ciała, dodają więcej miejsca na brzuch i na piersi niż w normalnych ubraniach. Jednak zawsze lepiej jest zmierzyć wybierane ubranie, aby uniknąć niespodzianek. W większości przypadków ubrania dla kobiet w ciąży są na tyle elastyczne, że nie ma problemu z rozmiarem. Ostrożności jednak nigdy za wiele.

Sklepy z ubraniami ciążowymi oferują naprawdę duży wybór przeróżnych stylów i fasonów ubrań. Aby uniknąć chaotycznego przeszukiwania półek, dobrze jest zrobić sobie listę, jakie ubrania będą nam potrzebne. Oprócz tego, najlepiej jest starać się wybierać ubrania w podobnym stylu i fasonie, jaki lubimy nosić na co dzień. I tak mamy w życiu sporo zmian. Ale uwaga: jeśli zawsze lubiłyśmy nosić obcisłe ubrania, w ciąży możemy się w nich czuć niekomfortowo. Przemyślmy to dobrze!

Po co są nam potrzebne ubrania dla kobiet w ciąży?

Ubrania ciążowe to nie tylko sposób na to, by wyglądać ładnie i modnie w ciąży (chociaż to też, a jest to szczególnie ważne, kiedy kobieta przeżywa ciążową burzę hormonów!). Ubrania dla kobiet w ciąży są wykonane z elastycznych tkanin, często bezszwowo, co zwiększa komfort ich noszenia. Są regulowane lub większe w miejscach, gdzie kobieta w ciąży najbardziej „rośnie”, czyli w piersiach i na brzuchu. Normalne spodnie, nieprzeznaczone dla kobiety w ciąży, prawdopodobnie nie będą mogły być dopięte w trzecim trymestrze.

Szczególnie ważna w ciąży jest bielizna ciążowa. Dobrze dobrany stanik zapobiega opadaniu piersi ze względu na ich ciężar i nie podrażniają wrażliwych piersi w ciąży. W ciąży trudno jest nosić ten sam rozmiar co zwykle, gdyż piersi mogą powiększyć swój rozmiar o jeden, a nawet dwa rozmiary. Pamiętajmy, że biustonosz ciążowy może się nie nadawać na czas po porodzie, ale znacznie poprawi komfort życia. Elastyczne, bezszwowe figi nie zaciskają się na skórze i pozwalają na wygodę.

Kiedy zacząć nosić ubrania ciążowe?

Tak naprawdę moment, w którym rozpoczniemy noszenie ubrań ciążowych, zależy od tego, jak w naszym przypadku rozwija się ciąża. Niektóre kobiety nabierają ciążowych kształtów nieco wcześniej, inne nieco później. Często zdarza się, że osoby szczupłe mogą zacząć nosić ubrania ciążowe dopiero w trzecim trymetrze. U innych taka potrzeba pojawia się już w drugim trymestrze – zdarza się to szczególnie często w przypadku kobiet w ciąży mnogiej. Najlepiej jest po prostu obserwować swoje ciało. Jeśli przestajemy mieścić się w normalne ubrania – czas na ubrania dla kobiet w ciąży.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Ciaza

Jadziagabi • ostatni post 2 tygodnie temu

1
Artykuły Wyprawka dla mamy
Wyprawka dla mamy

Bluzka ciążowa

Dla kobiet w ciąży utrzymanie modnego stylu jest ogromnym wyzwaniem. W tym szczególnym czasie dochodzi do znacznego wzrostu masy ciała. Jest to szczególnie zauważalne w obrębie brzucha, który zwiększa swoje rozmiary wraz ze wzrostem płodu z miesiąca na...

Wyprawka dla mamy

Poduszka ciążowa

Poduszka ciążowa to zazwyczaj poduszka bardzo duża, umożliwiająca wygodne spanie na boku. Jest to szczególnie korzystne dla kobiet w trzecim trymestrze ciąży, kiedy rosnący brzuszek zaczyna przeszkadzać - także w spaniu. Sny kobiet w ciąży są niesamowicie...

Wyprawka dla mamy

Wybór smoczka dla dziecka

Wybór smoczka dla dziecka

Wybór smoczka dla dziecka to niełatwa sprawa. Doradzimy, jak wybrać odpowiedni dla twojej pociechy.

Wyprawka dla mamy

Poduszka dla ciężarnych

Poduszka dla ciężarnych

Kłopoty ze snem są powszechnym problemem wśród kobiet spodziewających się dziecka. Wiele ciężarnych doświadcza trudności z zasypianiem lub kontynuowaniem snu. W takiej sytuacji pomocne są specjalne poduszki przeznaczone dla kobiet w ciąży.

Wyprawka dla mamy

Przydatne gadżety dla kobiet w ciąży

Przydatne gadżety dla kobiet w ciąży Odtwórz wideo

Najlepsze gadżety dla kobiet w ciąży Masz problemy ze spaniem w ciąży? Wypróbuj specjalną poduszkę. Potrzebujesz wygodnych ubrań, ale czy na pewno musisz kupować nowe? Zobacz, jaki gadżet zamieni codzienne ubrania w te ciążowe. Jakich jeszcze gadżetów...

Wyprawka dla mamy

Poduszka dla kobiet w ciąży

Kłopoty ze snem są powszechnym problemem wśród kobiet spodziewających się dziecka. Wiele ciężarnych doświadcza trudności z zasypianiem lub kontynuowaniem snu. W takiej sytuacji pomocne są specjalne poduszki przeznaczone dla kobiet w ciąży. Pomagają one...

Moda w ciąży

Ubrania dla ciężarnych

Ubrania dla ciężarnych

Ubrania ciążowe podkreślają zmieniającą się w czasie ciąży kobiecą figurę. Obecnie rzadko są to nieładne workowate i zwisające ciuchy w bladych kolorach.

Ubranka dla dzieci

Modne ubrania dla dzieci

Modne ubrania dla dzieci

Małe dziewczynki uwielbiają stroić się w ubrania swoich mam. Mali chłopcy chętnie upodabniają się do swoich ojców.