Trwa ładowanie...

Taką wiadomość dostała od nauczycielki. "Jego zachowanie jest wstrętne!"

Avatar placeholder
23.04.2024 07:02
Matka dostała wiadomość od nauczycielki. "Jego zachowanie jest wstrętne!"
Matka dostała wiadomość od nauczycielki. "Jego zachowanie jest wstrętne!" (East News, Facebook )

Jedna z matek opublikowała na Facebooku wiadomość na temat swojego syna, jaką otrzymała od nauczycielki języka angielskiego. "Taki uczeń powinien być odizolowany od reszty klasy" - grzmi anglistka.

spis treści

1. Uczniowie z ADHD

Od lat głośno mówi się o tym, że nadmiar pracy, niskie pensje i ogrom obowiązków sprawiają, że nauczyciele coraz częściej doświadczają wypalenia zawodowego. Wielu z nich musi pracować w licznych klasach, gdzie, poza przekazaniem uczniom materiału, zmuszeni są także zapanować nad nie zawsze zdyscyplinowanymi grupami, w których zdarzają się również dzieci z zaburzeniami.

Jednym z częstszych wśród uczniów zaburzeniem neurorozwojowym jest ADHD. Szacuje się, że z syndromem nadpobudliwości psychoruchowej zmaga się ok. 8 proc. dzieci w Polsce.

Zobacz film: "Dzieci są przeładowane nauką. Co na to Dariusz Piontkowski?"

Uczeń z ADHD ma trudności z koncentracją, trudno jest mu wysiedzieć w miejscu, jest impulsywny i nadmiernie ruchliwy. Podczas lekcji może przerywać nauczycielowi i innym dzieciom, przeszkadzać. Bywa zapominalski, gadatliwy, wybuchowy.

2. "Jego zachowanie jest wstrętne!"

Nie każdy nauczyciel umie pracować z uczniami z ADHD, którzy potrzebują właściwego podejścia, by móc odpowiednio funkcjonować w czasie zajęć. Mama dziecka z zespołem Aspergerem i ADHD opublikowała niedawno na facebookowej grupie zrzeszającej rodziców dzieci ze spektrum screen z e-dziennika. Widać na nim skandaliczną wiadomość od jednej z nauczycielek.

"Dziś po raz pierwszy miałam zastępstwo w klasie 6a i miałam okazję poznać Filipa. Współczuję wszystkim nauczycielom uczącym w tej klasie! Syn przez cały czas w trakcie lekcji przeszkadzał, dogadywał. Zamiast skupić się na sobie, Filip komentuje zachowania innych osób. Jego zachowanie jest wstrętne!" - pisze bez ogródek anglistka.

"Taki uczeń powinien być odizolowany od reszty klasy, ponieważ pozostali nie mają warunków komfortowych do pracy na lekcji. Jeżeli Pani nie zrobi z tym porządku, to nic dobrego z niego nie wyrośnie" - kończy.

Wpis matki
Wpis matki (Facebook)

3. "Nie można jej nazwać nauczycielką"

Jak wynika z wpisu matki, rozmawiała ona już ze szkolnym pedagogiem, dyrekcją i nauczycielką, jednak nadal nie wie, co robić. Jej post wzbudził w internautach ogromne emocje - skomentowało go już prawie 150 osób, z których większość jest oburzona wiadomością anglistki i radzi matce przesłać skandaliczną wiadomość do kuratorium.

Oto wybrane komentarze:

"Okropne, dyscyplinarka dla…, nie można jej nazwać nauczycielką",

"Takie wiadomości wraz z pismem wysłać do dyrekcji. Nie 'na gębę'. Jeśli to nic nie da, wysłać skany do kuratorium",

"Jako nauczycielka radzę zgłosić to do kuratorium!! Niedopuszczalne zachowanie. To prawda, że dzieci z autyzmem oraz ADHD są większym wyzwaniem, ale takie słownictwo i podejście jest chore",

"Zdecydowanie nie tym językiem powinna to napisać. Można napisać to samo w sposób kulturalny i rzeczowy".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze