Dlaczego nienawidzisz być w ciąży?

Nie oszukujmy się, nie dla każdej z nas ciąża to czas wypełniony po brzegi radością i szczęściem. Oczywiście cieszymy się z tego, że czekamy na przyjście naszego dziecka, jednak te 9 miesięcy może niektórym z nas naprawdę uprzykrzyć życie. Z przymrużeniem oka przedstawiamy 4 powody, dla których ciąża może być czasem, który znienawidzisz.

W życiu nie wyglądałaś gorzej

Nie dość, że przytyłaś, na brzuchu pojawiły się nieestetyczne, sine pręgi, na udach i pośladkach cellulit, to jeszcze na twarz powrócił zapomniany od kilkunastu lat trądzik. To normalne, że zmiana wyglądu w ciąży na niekorzyść wprawia w zły nastrój każdą kobietę, jednak twój smutek łączy się zapewne z innym uczuciem – strachem. Boisz się, że z dodatkowymi kilogramami tu i ówdzie, odstającym brzuchem i rozstępami nie podobasz się już swojemu partnerowi? Nauka uzasadnia te obawy.

Polecane wideo:

W jednym z badań opublikowanych w American Psychological Association dowiedziono, że mężczyzna, który ma tendencje do bycia niewiernym, najczęściej zdradza swoją kobietę właśnie w trakcie ciąży. Nie martw się, jeśli twój partner naprawdę cię kocha, nigdy cię nie zdradzi.

Masz ochotę na jedzenie w środku nocy

To normalne, że w ciąży masz różne kulinarne zachcianki. To, czym zajadałaś się przed kilkoma miesiącami, może ci już nie smakować, a inne produkty, których nie chciałaś wziąć do ust, staną się obecne w codziennym menu. Najgorsze jest jednak to, gdy budzisz się w środku nocy z wielką ochotą na pysznego burgera. Co robisz?

Oczywiście budzisz swojego partnera i wysyłasz go do całonocnego fast foodu. Nie tylko nasłuchasz się tego, jaki to on jest biedny, bo masz ochotę na coś, czego nie macie w lodówce, ale możesz być też pewna pojawienia się po zjedzeniu znanego ci już uczucia zgagi. Jak jej uniknąć, bo przecież z jedzenia nie zrezygnujesz? Unikaj wysiłku, podgryzaj migdały i pij wodę z imbirem. I nie martw się, zgaga przejdzie... gdy urodzisz dziecko.

Jesteś pępkiem świata

Najchętniej zaszyłabyś się w domu, przykryła kołdrą i przeczekała tych kilka miesięcy. Tymczasem musisz pokazywać się ludziom, spotykać z rodziną i znajomymi. Niestety każdy osobiście będzie chciał zapytać, jak się czujesz, czy z maluszkiem wszystko w porządku i czy kupiłaś już całą wyprawkę.

Twoje odpowiedzi, że nie czujesz się dobrze, jest ci słabo, niedobrze i nigdy nie byłaś tak duża jak teraz, z pewnością nie zostaną zrozumiane przez ciocie i koleżanki, które przecież już przechodziły ten piękny stan i z chęcią by go powtórzyły. Chcąc uniknąć dyskusji, uśmiechnij się, powiedz, że jest cudownie, odwróć się na pięcie i idź wypłakać się w ramię swojemu mężczyźnie, skarżąc się, że nikt cię nie rozumie.

Na zmianę śmiejesz się i płaczesz

Wahania nastrojów. Która z nas nie przechodzi ich co miesiąc? W ciąży jednak przechodzisz ze skrajności w skrajność w ekspresowym tempie. Przed chwilą nakrzyczałaś na swojego mężczyznę, oskarżając go o brak zainteresowania i czułości, a teraz znajdujesz w jego ramionach ukojenie i uświadamiasz sobie, jak bardzo go kochasz. To zupełnie normalne.

Warto jednak, aby twój mężczyzna też o tym wiedział. Jeszcze zanim zdecydujecie się na dziecko, poinformuj go o tym, jak szybko twoje nastroje będą ulegać zmianie. Ale pamiętaj! To, że jesteś w ciąży, nie tłumaczy cię, jeśli doprowadzasz swojego partnera do szewskiej pasji. Każdy ma swój kres wytrzymałości!

Każda z nas inaczej przechodzi stan ciąży. Dla jednych może to być okres nieustającej euforii i energii, która pozwala przenosić góry. Te drugie będą znały powyższe sytuacje z autopsji. Nie miej wyrzutów sumienia! To, że nie lubisz być w ciąży nie oznacza, że jesteś złą matką. Przeciwnie, przyjście na świat maluszka ucieszy cię podwójnie – będziesz szczęśliwa, że masz go już przy sobie, ale poród będzie też końcem „traumatycznego” okresu ciąży. Głowa do góry – teraz będzie już tylko lepiej!

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

ciaza

gosia1.9 • ostatni post 1 tydzień temu

1
Artykuły Choroby i dolegliwości w ciąży
Choroby i dolegliwości w ciąży

Ciąża a bóle brzucha

Ciąża a bóle brzucha

Delikatne skurcze i bolesność brzucha jest spowodowane rozciąganiem wiązadeł powiększającej się macicy. Dopóki skurcze nie są ostre i nie towarzyszy im krwawienie, to nie ma powodu do zmartwienia.

Choroby i dolegliwości w ciąży

Ciąża - czas pełen niespodzianek

Ciąża - czas pełen niespodzianek

Niespodzianki ciążowe Ciąża - podobno to najpiękniejszy czas w życiu kobiety... Biorąc pod uwagę dodatkowe piętnaście kilogramów, napuchnięte (...) dniami i nocami - zwłaszcza nocami? No i ten apetyt na seks... Ciąża...

Choroby i dolegliwości w ciąży

Skrzepy w ciąży

Skrzepy w ciąży nigdy nie oznaczają niczego dobrego. Jeśli na wkładce higienicznej bądź bieliźnie zauważyłaś plamy krwi z domieszką skrzepów, a (...) ponadto odczuwasz ból w podbrzuszu, mogą to być objawy poronienia. Takie dolegliwości...

Choroby i dolegliwości w ciąży

Spodziewasz się chłopca? Uważaj!

Spodziewasz się chłopca? Uważaj!

Kobiety w ciąży spodziewające się syna są bardziej narażone na powikłania w czasie ciąży niż panie oczekujące na córkę - ustalili australijscy (...) rodzaju komplikacje. Kobiety w ciąży z chłopcami częściej...

Choroby i dolegliwości w ciąży

Krwawienie w ciąży

. Należy także rozróżnić te, które mają związek z ciążą od tych, które wystąpiły niezależnie (np. uraz komunikacyjny, choroby szyjki macicy (...) o poronieniu są ból w dolnej części brzucha i krwawienie. Jednakże przy...

Choroby i dolegliwości w ciąży

Ból gardła w ciąży

Ból gardła w ciąży pojawia się zazwyczaj jako efekt zapalenia gardła. Jeżeli towarzyszy mu gorączka lub inne objawy chorobowe, ciężarna powinna (...) bezzwłocznie udać się do lekarza, który zaleci odpowiednią kurację dla kobiet w ciąży....

Choroby i dolegliwości w ciąży

ZIKA groźna tylko dla kobiet w pierwszym trymestrze ciąży?

ZIKA groźna tylko dla kobiet w pierwszym trymestrze ciąży?

Wirus ZIKA jest groźniejszy dla kobiet w pierwszym trymestrze ciąży - poinformowali naukowcy z amerykańskiego Centrum Zapobiegania Chorobom (CDC (...) stwarza dla kobiet w ciąży, powodując u płodów mikrocefalię...

Choroby i dolegliwości w ciąży

Profilaktyka chorób przewlekłych w 2 trymestrze ciąży

/choroby-nerek-u-niemowlat); * choroby tkanki łącznej; * utrata ciąży w przeszłości. ## Cukrzyca w drugim trymestrze **Cukrzyca w ciąży** powinna (...) ". W tym czasie złagodzeniu...