Trwa ładowanie...

"Jesteś tłuściochem". Rezolutna pięciolatka szybko odpowiedziała. Zaskoczyła wszystkich swoją dojrzałością

Dzieci otyłe czy z nadwagą często spotykają się z krytycznymi komentarzami. Dyskryminacja pojawia się na każdym kroku: w szkole, na podwórku, w internecie. Ludzie przyklejają etykiety: "jesteś gruba”, "jesteś tłuściochem”. Pięcioletnia Cambelle Kimmey usłyszała przykrą uwagę na swój temat. Nie uwierzysz, jaką dała odpowiedź.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Polska plaga otyłości i nadwagi"

Cambelle i jej matka Allison Kimmey zmagają się z nadwagą. Allison przytyła po urodzeniu córki i do tej pory nie może zrzucić zbędnych kilogramów. Matka zawsze chciała przekazać córce, że nie wygląd i rozmiar ubrania świadczą o godności człowieka. Ocenianie innych po wyglądzie jest krzywdzące i niesprawiedliwe.

Allison Kimmey: "Najważniejsze to akcpetować i pokochać siebie"
Allison Kimmey: "Najważniejsze to akcpetować i pokochać siebie" (Facebook)

Sprawdź koniecznie:

Filip Chajzer: To uzależnia, ale warto zaryzykować

1. Ważna rozmowa

Pewnego dnia Cambelle wróciła z domu i już od drzwi krzyczała: "Mamo, mamo muszę ci coś powiedzieć”, "Co się dzieje?” - zapytała Allison.

"Wczoraj na lekcji, mój podkoszulek się trochę podwinął i widać było mój brzuch. Moja koleżanka, która siedziała obok, krzyknęła do mnie, że jestem tłuściochem”.

W pierwszej chwili Allison pomyślała, że nadszedł ten czas, kiedy jej mała córeczka będzie musiała się zmagać się ze złośliwymi komentarzami na swój temat.

"Co jej odpowiedziałaś?”- zapytała Allison. "Powiedziałam jej, że nie jestem tłuściochem, tylko mam tłuszcz. Każdy ma tłuszcz i to nie jest nic złego” - odpowiedziała Cambelle.

Duma rozpierała matkę. Dziewczynka zareagowała bardzo dojrzale, jak na swój wiek. Nie dała się obrazić koleżance, a jej komentarz nie sprawił jej bólu.

Allison zamieściła fragment rozmowy na profilu Facebook wraz ze zdjęciem, na którym wspólnie spacerują plażą w strojach kąpielowych. Na koniec postu dodała komentarz: "Jestem bardzo dumna z córki. Zachowała się jak dorosła kobieta, mimo że ma dopiero pięć lat. Cieszę się, że Cambelle zdaje sobie sprawę, że w życiu to nie wygląd jest najważniejszy. Moja córka wie, że jej koleżanka nie chciała jej zranić. Dzieci często powtarzają słowa, które usłyszą w swoim środowisku. To nie jest ich wina. Ważne jest, by jak najczęściej rozmawiać z dzieckiem, że niektóre słowa mogą kogoś mocno zranić i skrzywdzić. Wiem, że moja córka odebrała ważną lekcję w życiu: jak kochać i akceptować siebie” - czytamy na profilu Facebook.

Sprawdź koniecznie:

Bezpieczne i piękne plaże dla ciebie i całej rodziny

Allison Kimmey: "Nie możesz tracić czasu na zamartwianie się swoim wyglądem. Bądź szczęśliwa"
Allison Kimmey: "Nie możesz tracić czasu na zamartwianie się swoim wyglądem. Bądź szczęśliwa" (Facebook)

2. Akceptacja siebie

Allison Kimmey jest mamą i blogerką. Sama mówi o sobie, że nigdy nie miała idealnej figury i często przez to towarzyszyło jej niskie poczucie własnej wartości. Nauczyła się kochać siebie i zdała sobie sprawę, że figura nie jest odzwierciedleniem jej osobowości. Jak sama mówi: "W życiu najważniejsza jest akceptacja siebie. Dopiero jak to zrobimy, możemy budować relacje z innymi ludźmi”.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.