Przejdź na WP

Orgazm sutkowy – czym jest, jak doprowadzić do niego kobietę

Czy orgazm sutkowy istnieje, a może to mit? Wiele kobiet uważa, że udało im się go przeżyć, ale orgazm sutkowy nie jest tak powszechny jak orgazm pochwowy czy orgazm łechtaczkowy. Orgazm sutkowy może być częścią gry wstępnej, ale umiejętne pieszczoty biustu mogą również doprowadzić do orgazmu. Oczywiście orgazm sutkowy nie jest dla każdej kobiety wiele oczywiście zależy od partnera, ale także od nastawienia kobiety, aktualnych wydarzeń w jej życiu.

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

spis treści

1. Orgazm sutkowy – czym jest

Umiejętne pieszczoty mogą doprowadzić kobietę do orgazmu. Jednak orgazm sutkowy nie jest możliwy w każdym przypadku i za każdym razem. Największe szanse na orgazm sutkowy mają kobiety, które karmią piersią, ponieważ w czasie laktacji uaktywnia się sieć nerwów, dodatkowo piersi w trakcie karmienia są wrażliwsze na dotyk. Orgazm sutkowy może być dla partnera wyzwaniem, ponieważ wymaga nie tylko cierpliwości, ale też znajomości potrzeb kobiety.

Orgazm sutkowy może być elementem gry wstępnej
Orgazm sutkowy może być elementem gry wstępnej

2. Orgazm sutkowy – jak doprowadzić do niego kobietę

Orgazm sutkowy według niektórych można osiągnąć przez masaż piersi kolistymi ruchami. Inne sposoby to delikatne muskanie, głaskanie i oczywiście całowanie. W trakcie masażu można wykorzystać olejki do masażu, oliwki zapachowe czy żele intymne. Bardzo ważne jest to, aby partner obserwował reakcje kobiety, ponieważ nie wszystkim paniom masaż piersi sprawia przyjemność. Kluczem do sukcesu jest stopniowanie pieszczot, ale przede wszystkim umiejętność stymulacji sutków dla przykładu przy pomocy piórek, włosów wszystkiego, co delikatne, można też użyć kostek lodu.

To też warto wiedzieć

U niektórych kobiet masaż piersi może wywołać jedynie lekkie podniecenie, ponieważ masaż może dać odwrotny efekt, czyli bardziej rozdrażnienie czy irytację. Dlatego czasem trzeba odpuścić, ponieważ seks to powinna być przyjemność obu stron. Orgazm sutkowy może być osiągnięty na krótko przed menstruacją, ponieważ w tym czasie sutki, a często całe piersi są wrażliwe i czułe na dotyk.

9 korzyści z seksu podczas ciąży
9 korzyści z seksu podczas ciąży [10 zdjęć]

Współżycie podczas ciąży jest dobre i zdrowe zarówno dla mamy, jak i dziecka. Zobacz, jakie są jego korzyści!...

zobacz galerię

Orgazm sutkowy czy inny rodzaj spełnienia zależy naturalnie od pieszczot, ale według seksuologów wpływ na intensywność doznań seksualnych ma również dzień cyklu dla przykładu w trakcie jajeczkowania orgazm jest odczuwany najsilniej. Istotna jest też atmosfera zbliżenia, relacje między partnerami. Według niektórych jakość seksu zależy od trybu życia przykładowo od diety przy ciężkich posiłkach chęć na seks jest znacznie mniejsza, dlatego specjaliści zalecają jadłospis składający się z chudego mięsa, ryb, warzyw czy owoców.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.