Trwa ładowanie...

Obrazkowy test osobowości. Sprawdź, co mówi o tobie

Testy osobowości bardzo się od siebie różnią. Jedne polegają na odpowiadaniu na niezliczoną ilość pytań, inne opierają się na opisach obrazków. Obrazkowy test osobowości, który znajdziesz poniżej jest bardzo prosty. Rozwiąż go i sprawdź, co wynik mówi o tobie.

Zobacz film: "Kształt brwi a charakter"

spis treści

1. Testy osobowości

Testy osobowości przygotowywane są zwykle przez psychologów i mają pomóc w określeniu typu osobowościowego. To przydatna wiedza, zwłaszcza jeśli aplikujemy na jakieś stanowisko pracy. Pracodawca chce znać nasze mocne i słabe strony, a pytania z testów osobowości mogą mu to ułatwić.

Często też sami wykonujemy różne testy, żeby sprawdzić nasz typ osobowości i zobaczyć, jakie umiejętności warto rozwijać i na czym się skupić. Rozwiązywanie testów osobowości może też pomóc w określeniu swoich mocnych i słabych stron.

Siedem oznak wskazujących, że twoje dziecko jest narcyzem
Siedem oznak wskazujących, że twoje dziecko jest narcyzem [9 zdjęć]

Zwykle łatwo go rozpoznać. Lubi być w centrum uwagi, z łatwością manipuluje innymi, oczekując z ich strony...

zobacz galerię

W sieci dostępne są różne testy osobowości. Niektóre z nich polegają na odpowiedzi na szereg pytań, inne opierają się na obrazkach i tym co na nich widzimy.

2. Obrazkowy test osobowości

Poniższy test jest jednym z łatwiejszych do wykonania. Wystarczy spojrzeć na obrazek, najlepiej nie przyglądać mu się zbyt długo, i odpowiedzieć na pytanie: co widzisz?

Test ma charakter rozrywkowy i nie jest poparty rzetelnymi badaniami, ale może być ciekawym sposobem na poznanie swojego charakteru. Spójrz na obrazek:

Co zobaczyłeś jako pierwsze?

Małpa na drzewie

Jeżeli widzisz małpę na drzewie, to oznacza, że jesteś osobą bardzo kreatywną. Masz dużo świetnych pomysłów i lubisz wprowadzać je w życie. Potrafisz rozwiązać każdy problem, ponieważ myślisz nieszablonowo i dostrzegasz więcej. Podejmujesz decyzje ze świadomością, że mają one wpływ na twój rozwój osobisty.

Łatwo nawiązujesz kontakty, ale zdarza ci się zbyt mało czasu poświęcać przyjaciołom. Musisz popracować nad organizacją życia codziennego, bo często masz wrażenie, że nie masz na nic czasu. Wyjdź czasem ze swojej bańki i rozejrzyj się co się dzieje wokół.

Głowa tygrysa

Jeśli zobaczyłeś jako pierwszą głowę tygrysa, to może oznaczać, że jesteś osobą praktyczną, masz zdolności analityczne i jesteś wyrozumiały. Zadania wykonujesz od początku do końca. Czasem zbyt skupiasz się na tym, by wszystko poszło po twojej myśli. Powinieneś czasem dopuszczać do głosu innych i słuchać ich wskazówek. Nie lubisz niespodzianek, zawsze osiągasz swój cel i nigdy się nie poddajesz.

Zgadza się?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza