Przejdź na WP

Noah urodził się z 2 proc. sprawnością mózgu. Niedawno obchodził 6. urodziny

Noah Wall urodził się z wodogłowiem. W czasie ciąży Shelley, mama chłopca była przez lekarzy namawiana do aborcji. Nie zgodziła się. Dziś Noah ma 6 lat i wciąż żyje.

Zobacz film: "Jej ciąża była cudem. Urodziła albinosa"

1. Narodziny Noah

W 2012 roku Shelley i jej mąż Rob dowiedzieli się, że po raz trzeci zostaną rodzicami. Para ma dwie starsze córki. W czasie ciąży Shelley 5 razy była pytana przez lekarzy o to, czy chce rozwiązać ciążę.

Niewiarygodne! Dziecko urodziło się po śmierci matki
Niewiarygodne! Dziecko urodziło się po śmierci matki [5 zdjęć]

Jeszcze nie tak dawno temu dziecko, które urodziło się kilka tygodni przed wyznaczonym terminem porodu,...

zobacz galerię

Powodem było uszkodzenie płodu. Dziecko miało przyjść na świat z wodogłowiem i, jak to określili lekarze, połową lub nawet brakiem mózgu.

Shelley i Rob nie zgodzili się na przerwanie ciąży. Kobieta chciała urodzić i dać dziecku szanse na nowe życie. Noah przyszedł na świat 11 listopada 2012 roku przez cesarskie cięcie. Lekarze nie dawali nadziei na to, że chłopiec przeżyje.

Gdy rodzice usłyszeli krzyk, jaki dziecko wydało po urodzeniu, wiedzieli, że chłopiec będzie wyjątkowy

2. Noah ma 6 lat i nadal żyje

Rodzice Noah byli przygotowani na wszystko. Jednak z dnia na dzień mózg Noah funkcjonował coraz lepiej - zaczął rosnąć i w wieku 4 lat chłopiec dogonił swoich rówieśników. Rodzice wkładają wiele wysiłku w to, żeby chłopiec mógł normalnie funkcjonować.

Początkowo lekarze podejrzewali, że dziecko nie będzie mówić, słyszeć ani widzieć. Na szczęście tak się nie stało.

U Noah zdiagnozowano również rozszczep kręgosłupa. Chłopiec jest sparaliżowany od pasa w dół, ale dzięki rehabilitacji uczy się poruszać nogami. Ostatnio nawet udało mu się rozpocząć kurs surfowania.

Noah jest jeszcze zbyt młody, aby poddać się terapii, która mogłaby postawić go na nogi, ale jest pod stałą opieką specjalistów i będzie mógł poddać się leczeniu, gdy będzie na to gotowy.

Lekarze do końca nie wiedzą, w jaki sposób mózg Noah się zregenerował. A tymczasem chłopiec stara się żyć jak jego rówieśnicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Noah Wall urodził się prawie bez mózgu
Noah Wall urodził się prawie bez mózgu (www.mamamia.com.au)

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.