Przejdź na WP

Niebezpieczny fidget spinner. Potrafi złamać kości i zerwać ścięgna

Od jakiegoś czasu świat podobija zabawka – fidget spinner. Jej głównym zadaniem miało być poprawianie koncentracji zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Jednak z dnia na dzień jej funkcje się poszerzają, a jak się okazuje, nie wszystkie są całkowicie bezpieczne.

Zobacz film: "Fidget Spinner. Nowy hit wśród zabawek"

1. Niebezpieczny fidget spinner

Jedną z osób podążająca za trendem jest 25-letni Alexander Dögl. Wśród posiadaczy zabawki bardzo często rozgrywają się "wyścigi" w rozkręceniu spinnera. Ten, który kręci się najszybciej, oczywiście wygrywa. Spinner Alexa kręcił się zbyt wolno, więc chłopak postanowił go rozpędzić.

Nikt jednak nie przypuszczał, że z pozoru niewinna gra skończy się tragicznie. Alex powiedział w mediach, że gdy spojrzał w dół, już wszędzie była krew.

25-latek do rozkręcenia spinnera użył pistoletu pneumatycznego. W jednej dłoni trzymał zabawkę, drugą zaś za pomocą sprężonego powietrza strzelał w jego powierzchnię. W ten sposób chciał wygrać rozgrywkę z dwoma kolegami.

Fidget spinner tworzy łożysko kulkowe, które jest wprawiane w ruch. Niestety pod wpływem dużego ciśnienia powietrza ze spinnera zaczęło się dymić, a następnie… zabawka wybuchła. Rozsadzone łożysko bardzo dotkliwie zraniło Alexa.

Niebezpieczny fidget spinner, który potrafi wybuchnąć
Niebezpieczny fidget spinner, który potrafi wybuchnąć (Facebook)

Po wybuchu fidget spinnera natychmiast wezwano karetkę. 25-latkowi założono 6 szwów. Po wykonaniu prześwietlania w szpitalu okazało się też, że Alex ma złamaną kość w kciuku i uszkodzone ścięgno.

Niebezpieczny fidget spinner - złamał kość i naderwał ścięgna
Niebezpieczny fidget spinner - złamał kość i naderwał ścięgna (Facebook)

Media apelują, aby rodzice zwracali uwagę, w jaki sposób ich dzieci bawią się popularną zabawką. Koniecznie trzeba pamiętać, że producent nie bez powodu do zabawek dodaje często instrukcję obsługi i opis zasad bezpieczeństwa. Jak się okazuje, na skutek używania ich niezgodne z instrukcją może być niebezpieczny nawet dla osób dorosłych. Strach pomyśleć, co mogą wymyślić nastolatkowie.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.