Trwa ładowanie...

Karmi piersią 9-latkę. Twierdzi, że to wybór dziecka

Avatar placeholder
29.11.2018 14:54
Sharon Spink karmiła córkę piersią nawet po ukończeniu przez dziecko 9 r.ż.
Sharon Spink karmiła córkę piersią nawet po ukończeniu przez dziecko 9 r.ż. (www.facebook.com/SharonSpinkAct)

Wiele mówi się o długim karmieniu piersią, jako najlepszym sposobie żywienia noworodków i niemowląt. Niektóre matki jednak bardzo mocno przesuwają granicę rezygnacji z laktacji. 50-letnia Brytyjka Sharon Spink ma 9-letnią córkę i wciąż karmi ją swoim mlekiem.

1. 9-latka karmiona piersią

Dla niektórych długie karmienie piersią to najlepsze, co można dać swojemu dziecku. Dla innych, po przekroczeniu przez dziecko okresu niemowlęcego, czyli karmienie piersią powyżej roku, jest już niesmaczne, a przede wszystkim, jak argumentują – niepotrzebne dziecku, którego dieta nie wymaga dostarczania matczynego mleka.

Sharon Spink można uznać za rekordzistkę pod wieloma względami. Brytyjka ma 50 lat i 9-letnią córkę, Charlotte. Dziewczynka wciąż jest karmiona piersią.

Sharon Spink karmiła Charlotte nawet po 9. urodzinach
Sharon Spink karmiła Charlotte nawet po 9. urodzinach (www.facebook.com/SharonSpinkAct)
Zobacz film: "Mama musiała karmić na stojąco w pociągu"

Sharon twierdzi, że po urodzeniu Charlotte zdecydowała, że będzie karmić dziecko tak długo, jak samo tego będzie chciało. Postanowiła, jak mówi, dać córeczce kontrolę nad tym, kiedy chce zrezygnować ze ssania matczynego mleka.

Charlotte, zdaniem Sharon, ma dzięki temu świetną odporność oraz doskonałą więź z mamą.

Zobacz też: Matki przedłużajcie karmienie piersią!

2. Długie karmienie piersią bywa krytykowane

Sharon Spink argumentuje, że długie karmienie ma same zalety. Nie przejmuje się faktem, że karmienie dzieci choćby 3-letnich budzi kontrowersje, podczas gdy jej córka to już dziewięciolatka.

Sharon uważa karmienie za jeden z bardzo ważnych elementów rodzicielstwa bliskości, w którym kultywuje wspólne spanie z dzieckiem, noszenie go i karmienie jak najdłużej.

Sharon Spink nie widzi nic niestosownego w karmieniu 9-latki piersią
Sharon Spink nie widzi nic niestosownego w karmieniu 9-latki piersią (www.facebook.com/SharonSpinkAct)

Sama Sharon otrzymuje słowa poparcia od innych kobiet, które również karmią długo lub mają podobne plany. Niektórzy otwarcie krytykują tę postawę, nazywają Sharon osobą zaburzoną emocjonalnie, chorą psychicznie, dopatrują się w długim karmieniu znamion pedofilii i sugerują seksualne podłoże tych zachowań.

Zdarzają się jednak na Facebooku Sharon Spink również entuzjastyczne komentarze, gratulujące niemalże dekady kamienia piersią. Twierdzą, że karmienie to najbardziej naturalna czynność i że to efekt współczesnej kultury, iż w bliskości matki i dziecka niektórzy dopatrują się erotycznych skojarzeń, tylko dlatego, że mleko matki pochodzi z jej piersi.

Zobacz też: Do kiedy karmić piersią?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze