Trwa ładowanie...

Jej córka urodziła się ze znamieniem na twarzy. Wciąż walczy z hejterami

Avatar placeholder
14.07.2019 10:36
Przez znamię na twarzy dziewczynka jest hejtowana w sieci
Przez znamię na twarzy dziewczynka jest hejtowana w sieci (Instagram.com)

Luna Fenner ma cztery miesiące i już doświadczyła hejtu w internecie. Dziewczynka urodziła się z dużym znamieniem na twarzy. Jeden z komentujących jej zdjęcie napisał, że rodzice powinni "pozbyć się takiego potwora".

1. Duże znamię na twarzy małego dziecka

Carol Fenner i Thiago Tavares, rodzice małej Luny, byli bardzo zaniepokojeni, gdy dziewczynka przyszła na świat. Wszystko przez duże i ciemne znamię na jej twarzy. Początkowo lekarze obawiali się, że zmiana jest nowotworowa i zagraża życiu dziewczynki. Gdy Luna miała zaledwie 6 dni została poddana badaniu tomografem komputerowym. Badania potwierdziły, że zmiana nie jest rakowa.

Gigantyczne znamię na twarzy Luny to wada genetyczna
Gigantyczne znamię na twarzy Luny to wada genetyczna (instagram.com)

Okazało się, że dziewczynka ma gigantyczne wrodzone znamię melanocytowe. Pojawia się ono u 1 na 20 000 noworodków na świecie. Znamię będzie rosło, może też pokryć się włoskami i swędzieć. Rodzice dziewczynki muszą dbać o to, żeby było regularnie nawilżane.

Zobacz film: "Rodzicie myśleli, że to ugryzienie komara. Okazło się, że dziewczynka choruje na białaczkę"

Po urodzeniu Luny, Carol i jej partner usłyszeli wiele przykrych słów pod adresem swojej córki. Usłyszeli nawet, że lepiej byłoby, gdyby się nie urodziła, bo to straszne, żyć obok takiego "potwora". Na szczęście rodzice dziecka nie załamali się takimi komentarzami. Co więcej, postanowili z nimi walczyć.

2. Znamię na twarzy jak motylek

Carol założyła Lunie profil na Instagramie. Obecnie obserwuje go ponad 78 tys. osób. Celem profilu jest pokazanie, że dzieci takie jak Luna żyją wśród społeczeństwa i mają do tego takie samo prawo jak inni. Znamię na twarzy dziewczynki nie czyni jej gorszym dzieckiem, nie usprawiedliwia też ataków pod jej adresem.

Wygląd to nie wszystko. Luna jest spokojnym i pogodnym dzieckiem. Prawie nigdy nie płacze, często się uśmiecha. Jest taka jak każde inne dziecko. Musi jednak unikać słońca. Gdy mama zabiera ją na spacery, zabezpiecza znamię kremami z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

W wiadomościach prywatnych na Instagramie Luna i jej rodzice dostają dużo wsparcia. Niektórzy martwią się, że dziewczynka może mieć trudne życie w szkole. Dzieci i dorośli mogą ją odrzucić ze względu na wygląd. Wszyscy martwią się czy Luna odnajdzie się wśród rówieśników. Na razie dziewczynka przygotowywana jest do operacji zmniejszenia znamienia, ze względu na ryzyko rozwinięcia się czerniaka.

Więcej zdjęć Luny znajdziecie na Instagramie.

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze