Jak rozpoznać niedobór ważnych składników u dziecka? (1 z 6)

Polecane dla Ciebie

Pytania do lekarzy

Lek. dent.  Urszula Jarosz-Kajdrys Stomatolog , Warszawa umów wizytę

Co stosować na ostre zapalenie dziąseł?

Dzień dobry, przede wszystkim należy udać się do stomatologa, żeby oczyścił zęby z osadów i uwolnił od bakterii. To natychmiast choć trochę poprawi sytuację. Poza tym zalecałabym przez kilka dni płukanie eludrilem. Ajony może Pani używać bez obaw. Konzentrat dotyczy substancji przeciwzapalnych i nie powinien drażnić dziąseł. Nie może Pani jednak oczekiwać, że pasta do zębów wyleczy problemy z dziąsłami.

Lek. dent.  Urszula Jarosz-Kajdrys Stomatolog , Warszawa umów wizytę

Dlaczego czuję ból dziąsła po ekstrakcji zęba?

Dzień dobry, czasem po ekstrakcji rana nie goi się prawidłowo i potrafią wydzielać się okruchy kostne. Pani lekarz musi sprawdzić czy w miejscu zęba nie ma jakiś twardych pozostałości po ekstrakcji. Stan zapalny mógł prześć w stan chroniczny i pod dziąsłem zamiast zdrowej tkanki nadal może znajdować się ziarnina lub torbiel. Konieczne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego.

Lek. dent.  Urszula Jarosz-Kajdrys Stomatolog , Warszawa umów wizytę

Czy antybiotyk obciąży wątrobę po żółtaczce typu A?

DZień dobry, ponieważ żółtaczka przebiagała u Pana bardzo niedawno, a clindamycyna obciąża wątrobę, a nawet potrafi wywołać mechaniczną żółtaczkę poprzez zahamowanie przepływu żółci, o zażywaniu tego leku powinien Pan porozmawiać ze swoim lekarzem. Najlepiej byoby sprawdzić stan wątroby, zrobić próby wątrobowe, by sprawdzić czy organ wrócił już do normalnej pracy.

Lek. dent.  Bartosz Niedziółka Stomatolog , Poznań umów wizytę

Czy dzięki porcelanowym koronom można odczuwać metaliczny posmak?

Witam Słowo "dzięki" nie jest chyba najwłaściwsze :-) Tak, z powodu koron ceramicznych na strukturze metalowej może Pani odczuwać takie dolegliwości, ale tylko wówczas gdy w buzi posiada Pani jeszcze jakiś inny metal. Mogą powstawać tzw. prądy galwaniczne. To bardzo rzadkie ale możliwe. Proszę na spokojnie porozmawiać o tym z lekarzem. Pozdrawiam lek stom Bartosz Niedziółka www.doktorbart.pl www.extra-dent.pl

Fora dyskusyjne

Popularne preparaty i suplementy diety