Trwa ładowanie...

Imiona, które noszą geniusze. Możesz tak nazwać dziecko

Avatar placeholder
22.05.2021 20:34
imię dla geniusza
imię dla geniusza (123rf.com)

Rodzice szukający inspiracji na imię dla dziecka, powinni zapoznać się z listą portalu MooseRoots. Przeanalizowali oni bazę 14750 imion wybitnych ludzi i stworzyli listę 20 najpopularniejszych imion wśród geniuszy. Zobacz, jakie znalazły się na liście.

spis treści

1. Imiona, które noszą geniusze

Serwis MooseRoots wyodrębnił z blisko 15 000 imion matematyków, pisarzy, artystów, kompozytorów i laureatów Nagrody Nobla, spis 20 najpopularniejszych imion. Lista została podzielona na imiona męskie i damskie.

Zobacz też: Co robić, żeby urodzić małego geniusza?

Zobacz film: "Wybrała bardzo nietypowe imię dla dziecka"

Jakie imię nadać dziecku, żeby wyrosło na geniusza?

2. Imiona dla chłopców

Okazuje się, że geniusze noszą proste imiona. Na 10. miejscu znalazło się imię Paul, czyli Paweł. Na 9 miejscu uplasowało się imię George (Jerzy). Miejsce 8. należy do Johanna. Na 7. zaś mamy Richarda. Imię to ma swój polski odpowiednik i jest nim Ryszard.

Na miejscu 6. wśród imion dla geniuszy uplasował się James, czyli polski Jakub. Na miejscu 5. David (lub Dawid), a na miejscu 4. Charles. Polski odpowiednik tego imienia to Karol.

Jakie imiona były popularne przed wiekami?
Jakie imiona były popularne przed wiekami? [8 zdjęć]

Wybór imienia dla dziecka jest dla jednych sprawą prostą, dla innych nie lada zagadką. Przy jego nadawaniu

zobacz galerię

Na najniższym stopniu podium znajduje się William. Drugie miejsce zajął Robert. Pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych imion wśród geniuszy płci męskiej zajął John, czyli Jan.

W Polsce w 2018 roku imię Jan otrzymało 8457 chłopców. Imię to znalazło się w pierwszej trójce najpopularniejszych imion męskich.

3. Imiona dla dziewczynek

Wśród najpopularniejszych imion, które noszą geniusze płci żeńskiej na 10. miejscu znalazło się imię Dorothy. Jego polski odpowiednik to Dorota. Na 9. miejscu znalazło się popularne w Polsce imię Alice, czyli Alicja. Miejsce 8. należy do Anny.

Czy imię może zdeterminować przyszłość?
Czy imię może zdeterminować przyszłość? [6 zdjęć]

Krajowy Rejestr Dłużników stworzył listę najbardziej "zadłużonych”... imion, czyli takich, których właścicielami

zobacz galerię

Na 7. miejscu uplasowało się imię Ruth. Jego polski odpowiednik to Ruta. Na miejscu 6. znalazła się Susan, czyli Zuzanna. Miejsce 5. należy do Margaret. Polski odpowiednik tego imienia to Małgorzata. Na miejscu 4. mamy imię Anne (Anna).

Na najniższy stopień podium wskoczyło imię Maria. Na drugim miejscu znalazło się imię Elizabeth, czyli nasza polska Elżbieta. Pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych imion wśród geniuszy płci żeńskiej zajęła Mary, czyli Maria.

Lista ta może być inspiracją dla przyszłych rodziców. Niestety, samo imię nie zapewni przebłysku geniuszu, ale jak wiemy szczęściu trzeba pomagać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.