Trwa ładowanie...

Dziecko się topi, tata płacze. Drastyczne nagranie oburzyło internautów

Avatar placeholder
13.05.2024 08:01
Dziecko się topi, tata płacze. Drastyczne nagranie oburzyło internautów
Dziecko się topi, tata płacze. Drastyczne nagranie oburzyło internautów (TikTok)

Rozrywka w wodzie, chichoty dzieci i chwile zapomnienia podczas upalnych dni – wszystko to sprawia, że basen w ogrodzie staje się miejscem nie tylko odpoczynku, ale też rodzinnych zabaw. Jednak ta sielanka może szybko zamienić się w koszmar, jeśli dorośli nie zachowają odpowiedniej czujności.

spis treści

1. Szokujace nagranie

Jakiś czas temu świat obiegło nagranie opublikowane przez Lewisa Saundersona, brytyjskiego aktora i influencera, który na swoim profilu na TikToku pod pseudonimem "lewissaunderson38", próbował zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa związane z pozostawieniem dzieci bez opieki w wodzie. Saunderson, wykorzystując platformę, chciał podnieść świadomość na temat ryzyka utonięcia, które jest nieodłącznie związane z wodnymi zabawami.

Film, który opublikował, miał za zadanie szokować, co bez wątpienia osiągnął, ale nie tak, jak planował. Zamiast edukować i przestrzegać, wywołał falę oburzenia wśród oglądających. Wideo prezentowało dramatyczne sceny, gdzie dorosły mężczyzna, w ostatniej chwili, próbuje uratować tonące dziecko.

Zobacz film: "Pytanie mamy - Kiedy maluszka boli brzuch. Porozmawiajmy o probiotykach"

Na filmiku widzimy plączącego mężczyznę, który tuli bezwładne ciało dziecka. Następne naszym oczom ukazuje się zbitek scen, które doprowadziły do tego dramatu - dziecko bawi się w basenie bez opieki, przewraca się, ojciec biegnie, by je uratować. Niestety jest już za późno.

2. Negatywne reakcje internautów

Sceny te, realistyczne i poruszające, były dla wielu zbyt intensywne i dosłowne, wyglądały jak realne nagranie topiącego się dziecka, a nie zainscenizowana scena. Krytycy zarzucili Saundersonowi, że przekroczył granice dobrego smaku i niepotrzebnie zszokował publiczność, szczególnie tę najmłodszą, która mogła to nagranie zobaczyć.

@lewissaunderson38 An educational video to remind parents of the dangers of leaving children unattended in water. This is fiction, not real. This is the power of filmmaking, editing, storytelling and sound design. The child was completely safe. The scream was added afterwards in post-production. #awareness #fiction #watersafety #parents #parentsoftiktok #mumsoftiktok #dadsoftiktok #child #acting #fyp #fy #foryou #xcyzba #viral #viralvideo ♬ Lost Without You - Freya Ridings

Takie przedstawienie problemu, zamiast konstruktywnej dyskusji spowodowało głównie negatywne reakcje. Ludzie zarzucali aktorowi, że wykorzystał dramatyczne obrazy jako chwyt marketingowy, mający na celu zwiększenie oglądalności jego kanału. Tymczasem, mimo kontrowersji, główny przekaz filmu - niebezpieczeństwo związane z nieuwagą podczas dziecięcych zabaw w wodzie - pozostał aktualny i ważny.

Zdaniem ekspertów, wideo mogło być przygotowane w sposób mniej drastyczny, skupiając się bardziej na edukacji i prezentacji konstruktywnych sposobów zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w basenie, a nie na szokowaniu. Warto by było zwrócić uwagę na metody zapobiegania wypadkom jak na przykład stosowanie odpowiednich ogrodzeń czy stałą obecność opiekunów w pobliżu wody.

Bezpieczeństwo dzieci podczas letnich zabaw w wodzie to sprawa priorytetowa. Nauka pływania, korzystanie z kamizelek ratunkowych, a przede wszystkim nieprzerwany nadzór dorosłych - to zasady, które powinny być respektowane przez każdego opiekuna. Również podnoszenie świadomości na temat pierwszej pomocy i umiejętności reagowania w sytuacjach kryzysowych mogą uratować życie.

Historia opublikowana przez Saundersona, choć kontrowersyjna, przynosi z sobą ważne przesłanie o potrzebie ostrożności i uwagi, której nigdy nie powinno zabraknąć, gdy w pobliżu są dzieci. Zamiast zatem skupiać się wyłącznie na krytyce sposobu prezentacji problemu, warto wykorzystać ten moment do refleksji nad własnymi nawykami i zapewnieniem bezpiecznych warunków dla najmłodszych podczas letnich dni spędzanych na zabawie w basenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze