Trwa ładowanie...

Chcieli mieć trzecie dziecko, urodziły im się pięcioraczki

Avatar placeholder
09.05.2019 08:04
urodziła pięcioraczki
urodziła pięcioraczki (thesun.co.uk)

Chad i Amy Kempel są rodzicami siedmiorga dzieci poniżej 4. roku życia. Para chciała mieć trzecie dziecko, a gdy Amy zaszła w ciążę okazało się, że urodzą im się pięcioraczki. Ogarnięcie takiej dużej rodziny nie jest łatwe.

1. Marzenia o dużej rodzinie

Chad i Amy z Kalifornii marzyli o dużej rodzinie. Para miała już dwoje dzieci, a Amy próbowała zajść w ciążę po raz trzeci. Z powodu problemów z poczęciem kobieta przeszła zabieg zapłodnienia wewnątrzmacicznego. Miała też stymulację owulacji. W lipcu 2017 roku okazało się, że spodziewa się dziecka.

Chciała mieć syna – jest w ciąży z pięcioraczkami
Chciała mieć syna – jest w ciąży z pięcioraczkami [5 zdjęć]

Zdjęcia 26-letniej Kimberley podbiły serca internautów. Młoda kobieta niedługo urodzi pięcioraczki!

zobacz galerię

Podczas badania USG okazało się, że Amy nosi pod sercem aż pięcioro dzieci. Nawet lekarz był zdumiony tym odkryciem. Po usłyszeniu trzeciego bijącego serduszka Amy się rozpłakała.

Zobacz film: "Matka siedmioraczków nie żyje"

Ciąża Amy była ciążą wysokiego ryzyka. Rodzice bali się, że dzieci przyjdą na świat zbyt wcześnie i nie będą w stanie samodzielnie przeżyć. Lekarze obawiali się też, że dzieci mogą urodzić się z niepełnosprawnościami.

Pięcioraczki urodziły się 11 stycznia 2018 roku. Amy była wtedy w 27 tygodniu ciąży. Lincoln, Noelle, Grayson, Preston i Gabriela przebywali w szpitalu przez prawie trzy miesiące.

2. Życie z pięcioraczkami

Po powrocie do domu pięcioraczki zajęły sypialnię rodziców. Amy i Chad przenieśli się do pokoju starszych córek, a dziewczynki mieszkają teraz razem w najmniejszym pokoju. Amy i Chad mają pełne ręce roboty. Zapanowanie nad pięcioraczkami i dwoma starszymi córkami jest naprawdę trudne.

Przez pierwsze tygodnie życia pięcioraczków zużywali 80 pampersów dziennie. Każdego dnia podawali dzieciom 40 butelek mleka. Najgorzej było ze snem. Chad i Amy przesypiali od trzech do pięciu godzin dziennie. Pralka w ich mieszkaniu działa praktycznie non stop. Dzieci brudzą dużo ubranek i często są przebierane.

''Nigdy bym ich nie oddał, ale jeśli ktoś wcześniej zaproponowałby, że da mi pięcioro dzieci to bym odmówił. Teraz nie wyobrażam sobie bez nich życia'' - mówił Chad w jednym z wywiadów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Poznaj niesamowite historie:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze