Trwa ładowanie...

Bella Dewjatkina - ma 6 lat i zna 8 języków

Większość dzieci w wieku 3 lat dopiero zaczyna mówić pełnymi zdaniami. Często nadal posługują się dziecięcym słownictwem, zrozumiałym tylko dla najbliższych. Bella Dewjatkina wówczas znała już 7 języków. Dziś ma 6 lat i włada 8 językami. Ludzie mówią, że jest geniuszem.

Zobacz film: "Dziecko mogło umrzeć przez lizaka. Matka ostrzega innych rodziców"

1. 8 języków w wieku 6 lat

Niezwykła dziewczynka w wieku 4 lat pojawiła się w programie "Amazing People" emitowanym w Rosji. Oprócz rosyjskiego, który jest jej rodzimym językiem, Bella Dewjatkina znała wówczas angielski, niemiecki, hiszpański, chiński, francuski i arabski.

Dziewczynka nauczyła się czytać zanim zaczęła mówić
Dziewczynka nauczyła się czytać zanim zaczęła mówić (www.instagram.com/yulia9kina)

Nagrania ze spotkania z dziewczynką, podczas którego płynnie przechodziła z jednego języka na kolejny, zrobiły furorę w sieci. Mała Bella nie miała żadnych problemów z płynną konwersacją czy śpiewem.

Większość osób przyznaje, że w tym wieku mieli problemy z rozmowami nawet w ojczystym języku. Rodzice Belli przyznają, że po części odpowiadają za sukces pociechy, ponieważ od najwcześniejszych lat pracowali z nią i uczyli ją kolejnych języków. Mama dziewczynki jest językoznawcą i anglistką. Przyznaje, że niezbędne są wrodzone predyspozycje, ale że przy odpowiednim nauczaniu większość ludzi jest w stanie opanować 2 lub 3 języki w najwcześniejszym dzieciństwie, gdyż wówczas umysł jest najbardziej chłonny.

Dziś dziewczynka ma 6 lat. W międzyczasie opanowała jeszcze język włoski.

6-letnia Bella zna 8 języków
6-letnia Bella zna 8 języków (www.instagram.com/yulia9kina)

2. Zajęcia dodatkowe dla sześciolatki

Konto małej poliglotki, założone przez jej rodziców na Instagramie, obserwuje blisko 70 tys. użytkowników. Jej matka zamieszcza informacje o niezwykłej latorośli również w swoim profilu.

Rodzice wspominają, że od urodzenia uczyli niemowlę języków rosyjskiego i angielskiego, poprzez mówienie w nich do córki, a zanim Bella skończyła 10 miesięcy, dodali również język francuski. Zanim zaczęła mówić, dziewczynka już umiała czytać podstawowe słowa.

Gdy miała 2 lata, płynnie mówiła w 3 językach i rozpoczęła wówczas naukę chińskiego, poprzez oglądanie chińskich kreskówek.

Profil Belli śledzi prawie 70 tys. osób
Profil Belli śledzi prawie 70 tys. osób (www.instagram.com/yulia9kina)

Wkrótce Bella rozszerzyła wiedzę o niemiecki, hiszpański i arabski. Dodatkowo rodzice wprowadzili do zajęć dziecka naukę śpiewu i tańca, naukę gry na skrzypcach, łyżwiarstwo, aktorstwo i zajęcia plastyczne. Co więcej, zadbali o to, aby nauczyciele na poszczególnych zajęciach posługiwali się różnymi językami.

Najlepsze superfoods dla dzieci
Najlepsze superfoods dla dzieci [9 zdjęć]

Trudno przekonać dzieci do jedzenia większej ilości warzyw i owoców, kiedy dookoła czekają pokusy w postaci...

zobacz galerię

Rodzice twierdzą, że dziecko nie jest przeładowane nadmiarem zajęć i że ich priorytetem jest, aby córka uczyła się poprzez zabawę.

Zobacz też: Nauka czytania dla niemowląt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.