Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

7 cech, które świadczą o tym, że dziecko osiągnie sukces (WIDEO)

Wychowanie dziecka to najtrudniejsze, a jednocześnie najpiękniejsze zadanie dla każdego rodzica. Nie ma jednej recepty, która sprawdzi się w przypadku każdego - metodą prób i błędów mama i tata dochodzą do tego, co i jak przekazać dziecku.

Od nas zależy, jaką metodę wychowawczą wybierzemy. Należy pamiętać o tym, że każda ma swoje plusy i minusy.

Często rodzice decydują się na rodzicielstwo bliskości. Inni preferują wychowanie bezstresowe. Co jakiś czas popularność zyskują różne trendy wychowawcze, takie jak metoda “hands off" czy “love bumping”.

Są jednak takie modele wychowawcze, których trzeba się wystrzegać. Należy do nich m.in. rodzicielstwo helikopterowe.

Nikt nie jest idealnym rodzicem, ale warto wiedzieć, jakie są najczęstsze błędy wychowawcze. Należą do nich np. zbyt duża kontrola, ale również poświęcanie dziecku zbyt małej ilości czasu.

Niezależnie od tego, jaką metodę wychowawczą wybierzemy, zawsze przyświeca nam jeden cel - wychować dziecko na dobrego i mądrego człowieka. Marzymy, aby dziecko odniosło w życiu sukces i znalazło miłość.

Naukowcy sprawdzili, jakie cechy mogą wskazywać na to, że dziecko wyrośnie na człowieka sukcesu.

Więcej szczegółów w naszym WIDEO.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.