Trwa ładowanie...

Życzenia wielkanocne - religijne, poważne, śmieszne, krótkie

Avatar placeholder
07.04.2023 12:07
Życzenia wielkanocne
Życzenia wielkanocne (www.pixabay.com/congerdesign)

Życzenia wielkanocne to miły sposób na pokazanie bliskim, że o nich pamiętamy i że są dla nas ważni. Mogą być poważne, zabawne, nawiązywać do religii lub po prostu napisane od serca. Oto nasze pomysły na życzenia na Wielkanoc. Sprawdź!

Święta Wielkanocne kojarzą się z pisankami i zajączkami
Święta Wielkanocne kojarzą się z pisankami i zajączkami (www.pixabay.com/geralt)
spis treści

1. Religijne życzenia na Wielkanoc

Wielkanoc to święto ruchome, zależne od faz Księżyca. Ustalono, że wypadać ma w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni. Najwcześniej może przypaść na 22 marca, najpóźniej 25 kwietnia. W 2023 roku Niedziela Wielkanocna wypada 9 kwietnia.

Choć związana jest z obrzędami religijnymi, przez wieki obrosła w tradycje ludowe. Dziś Wielkanoc kojarzymy z pisankami, zajączkami, kurczaczkami i barankami. Motywów tych często dotyczą także życzenia wielkanocne. Oto przykłady najciekawszych.

Wiele osób szukając odpowiednich życzeń wielkanocnych, które mogłyby wysłać najbliższym, decyduje się na tradycyjne wierszyki, nawiązujące do religijnego charakteru świąt:

"Alleluja dziś śpiewamy, Bogu cześć i chwałę dajmy, bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel, tego świata Odkupiciel. Zdrowia, radości i powodzenia, to są najszczersze moje życzenia."

"Alleluja, Alleluja! Wesoły nam dziś dzień nastał, Chrystus bowiem zmartwychwstał. Radujcie się więc i z ufnością patrzcie w przyszłość. Niech zsyła na Was łaski i wnosi szczęście do Waszego rodzinnego życia."

"Kiedy Wielka Noc nastanie, życzę Wam na Zmartwychwstanie dużo szczęścia i radości, które niechaj zawsze gości w dobrym sercu, w jasnej duszy, niech wszystkie żale zagłuszy."

"Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka."

"Dzwon wesoło się rozlega. Pieśń potężna obiega, oby serce też zostało napełnione dzisiaj chwałą i tętniącym życiem wiosny w Zmartwychwstania dzień radosny."

Co dzieci wiedzą o świętach wielkanocnych? Sonda WP Parenting
Co dzieci wiedzą o świętach wielkanocnych? Sonda WP Parenting

[Wielkanoc tuż-tuż. Trwają ostatnie gorączkowe przygotowania do najważniejszych świąt w roku. Jak to

przeczytaj artykuł

2. Poważne życzenia wielkanocne

Dużą popularnością cieszą się również stonowane, oficjalne życzenia na Wielkanoc, które wysłać można zarówno bliskim, jak i współpracownikom, bez obawy że ktoś źle je odbierze:

"Niech istota Świąt Wielkanocnych napełni Was siłą oraz radością i sprawi, że uśmiech i optymizm będą towarzyszyły Wam każdego dnia."

"Szczere życzenia, radosnych i miłych Świąt Wielkanocnych, smacznego Święconego oraz mokrego Dyngusa przesyła…"

"Dzieląc się jajeczkiem przy świątecznym stole Zastanów się chwilę: - Co jest najważniejsze na tym łez padole? Życzę Ci miłości – ale do bliźniego, wiary – bezgranicznej, serca – otwartego i nastroju... Duchem Świąt pełnego."

"Radosnych świąt Wielkiej Nocy, pełnych miłości i nadziei, a także wielu okazji do miłych spotkań w gronie najbliższych."

"Szczęście nadaje sens życiu, to magia w Twym sercu zaklęta. Nie pozwól mu zostać w ukryciu, podaruj je bliskim na święta. Wesołych Świąt!"

Jaja na Wielkanoc
Jaja na Wielkanoc

Jajka to jeden z symboli Świąt Wielkanocnych.

zobacz galerię

3. Śmieszne życzenia wielkanocne

Zabawne życzenia nawiązują zazwyczaj do tradycyjnych symboli Wielkanocy. Poprawiają samopoczucie i wprawiają w dobry nastrój. Najczęściej wysyłamy je do najbliższych przyjaciół i rodziny:

"Kolorowych jajeczek, wacianych owieczek, rozkicanych króliczków, pyszności w koszyczku! A przede wszystkim udanego uciekania w dniu Wielkiego Lania"

"Mazurków dwie tony, jajek jak balony, kiełbasy wędzonej, dużo chrzanu do niej, słońca wiosennego, uśmiechu promiennego."

"Siedzi sobie baran na zielonej łące. A wkoło hasają wesołe zające. Bawią się i śmieją, w niebo głosy krzyczą, że w te piękne święta radości Ci życzą."

"Wielkanocny zajączek, biegnąc polanami, podrzuca jajkami między kolanami i tak sobie krzyczy do wszystkich wokoło: Niech Wam te święta upłyną wesoło!"

"Wielkiej Nocy czas nadchodzi, cały dzień się każdy głodzi. By móc jutro o poranku siąść za stołem przy śniadanku. Zjeść kosz cały z jajeczkami, zającami i kaczkami. A już następnego ranka wiadrem wody zlać baranka!"

Co wiemy o babie wielkanocnej? (WIDEO)
Co wiemy o babie wielkanocnej? (WIDEO)

Baba wielkanocna jest tradycyjny ciastem podawanym na stół w czasie Świąt Wielkiej Nocy. Nazwa „baba”

przeczytaj artykuł

4. Krótkie życzenia na Wielkanoc

Zwięzłe życzenia wielkanocne najłatwiej wysłać, będąc w drodze lub podczas świątecznej krzątaniny. Mogą mieć charakter humorystyczny lub poważny:

"Oby w tę Wielkanoc porwały Was latawce radości ponad codzienność zwyczajnych dni."

"Wielkanocnych gości, więcej radości, niż złości, słońca krągłego jak pączek, życzy Ci zajączek."

"Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych miłości i rodzinnego ciepła życzą…"

"Dużych jajeczek, wina pięć beczek, tłustego boczku, prostego kroczku. Dwa wiadra wody Świątecznej zgody, życzą..."

"Smacznej szynki i jajeczka w ten świąteczny ranek, a w koszyczku wielkanocnym samych niespodzianek".

"Na tę Wielkanoc życzyć Wam wypada ciepła domowego, miłości bliźniego, placka wybornego, spokoju świętego."

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.