Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Życzenia wielkanocne - religijne, poważne, śmieszne, krótkie

Święta Wielkanocne to święto ruchome, zależne od faz Księżyca. Ustalone zostało bowiem, że wypadać ma w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni. Najwcześniej Wielkanoc może przypaść na 22 marca, najpóźniej 25 kwietnia. Choć Wielkanoc związana jest z obrzędami religijnymi, przez wieki obrosła w tradycje ludowe. Dziś kojarzona jest z pisankami, zajączkami, kurczaczkami i barankami. Motywów tych często dotyczą więc życzenia wielkanocne. Oto przykłady najciekawszych.

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

Święta Wielkanocne kojarzą się z pisankami i zajączkami
Święta Wielkanocne kojarzą się z pisankami i zajączkami (www.pixabay.com/geralt)
spis treści

1. Religijne życzenia na Wielkanoc

Wiele osób szukając odpowiednich życzeń wielkanocnych, które mogłyby wysłać najbliższym, decyduje się na tradycyjne wierszyki, nawiązujące do religijnego charakteru świąt:

"Alleluja dziś śpiewamy, Bogu cześć i chwałę dajmy, bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel, tego świata Odkupiciel. Zdrowia, radości i powodzenia, to są najszczersze moje życzenia."

"Alleluja, Alleluja! Wesoły nam dziś dzień nastał, Chrystus bowiem zmartwychwstał. Radujcie się więc i z ufnością patrzcie w przyszłość. Niech zsyła na Was łaski i wnosi szczęście do Waszego rodzinnego życia."

"Kiedy Wielka Noc nastanie, życzę Wam na Zmartwychwstanie dużo szczęścia i radości, które niechaj zawsze gości w dobrym sercu, w jasnej duszy, niech wszystkie żale zagłuszy."

"Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka."

"Dzwon wesoło się rozlega. Pieśń potężna obiega, oby serce też zostało napełnione dzisiaj chwałą i tętniącym życiem wiosny w Zmartwychwstania dzień radosny."

2. Poważne życzenia wielkanocne

Dużą popularnością cieszą się również stonowane, oficjalne życzenia na Wielkanoc, które wysłać można zarówno bliskim, jak i współpracownikom:

"Niech istota świąt wielkanocnych napełni Was siłą oraz radością i sprawi, że uśmiech i optymizm będą towarzyszyły Wam każdego dnia."

"Szczere życzenia, radosnych i miłych Świąt Wielkanocnych, smacznego Święconego oraz mokrego Dyngusa przesyła…"

"Dzieląc się jajeczkiem przy świątecznym stole Zastanów się chwilę: - Co jest najważniejsze na tym łez padole? Życzę Ci miłości – ale do bliźniego, wiary – bezgranicznej, serca – otwartego i nastroju... Duchem Świąt pełnego."

"Radosnych świąt Wielkiej Nocy, pełnych miłości i nadziei, a także wielu okazji do miłych spotkań w gronie najbliższych."

"Szczęście nadaje sens życiu, to magia w Twym sercu zaklęta. Nie pozwól mu zostać w ukryciu, podaruj je bliskim na święta. Wesołych Świąt!"

3. Śmieszne życzenia wielkanocne

Zabawne życzenia nawiązują zazwyczaj do tradycyjnych symboli Wielkanocy. Najczęściej wysyłamy je do najbliższych przyjaciół i rodziny:

"Kolorowych jajeczek, wacianych owieczek, rozkicanych króliczków, pyszności w koszyczku! A przede wszystkim udanego uciekania w dniu Wielkiego Lania"

"Mazurków dwie tony, jajek jak balony, kiełbasy wędzonej, dużo chrzanu do niej, słońca wiosennego, uśmiechu promiennego."

"Siedzi sobie baran na zielonej łące. A wkoło hasają wesołe zające. Bawią się i śmieją, w niebo głosy krzyczą, że w te piękne święta radości Ci życzą."

"Wielkanocny zajączek, biegnąc polanami, podrzuca jajkami między kolanami i tak sobie krzyczy do wszystkich wokoło: Niech Wam te święta upłyną wesoło!"

"Wielkiej Nocy czas nadchodzi, cały dzień się każdy głodzi. By móc jutro o poranku siąść za stołem przy śniadanku. Zjeść kosz cały z jajeczkami, zającami i kaczkami. A już następnego ranka wiadrem wody zlać baranka!"

4. Krótkie życzenia na Wielkanoc

Zwięzłe życzenia wielkanocne najłatwiej wysłać, będąc w drodze czy podczas świątecznej krzątaniny. Mogą mieć charakter humorystyczny lub poważny:

"Oby w tę Wielkanoc porwały Was latawce radości ponad codzienność zwyczajnych dni."

"Wielkanocnych gości, więcej radości, niż złości, słońca krągłego jak pączek, życzy Ci zajączek."

"Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych miłości i rodzinnego ciepła życzą…"

"Dużych jajeczek, wina pięć beczek, tłustego boczku, prostego kroczku. Dwa wiadra wody Świątecznej zgody, życzą..."

"Smacznej szynki i jajeczka w ten świąteczny ranek, a w koszyczku wielkanocnym samych niespodzianek."

Masz braki w naczyniach kuchennych? Na stronie OleOle kod rabatowy możesz trafić na promocje. Sprawdź!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.