Trwa ładowanie...

Znaki zodiaku a macierzyństwo. Jaką matką jesteś? Rozpieszczającą i oddaną czy surową i kontrolującą?

Znaki zodiaku mogą powiedzieć wiele o cechach charakteru, życiowych wartościach czy relacjach z innymi ludźmi. Okazuje się, że z horoskopu można dowiedzieć się także sporo o macierzyństwie. Które znaki zodiaku najlepiej wychowują dziecko i odnajdują się w roli matki, a które mogą mieć z tym problem?

Zobacz film: "Cechy, które dziedziczymy po mamie"

spis treści

1. Baran

Matki spod znaku Barana dbają o to, aby ich dzieci się nie nudziły: zapisują je na lekcje muzyki, zajęcia sportowe czy obozy i wycieczki. Bardzo ważny jest dla nich rozwój najmłodszych, przyjazne nastawienie do świata i odwaga w próbowaniu nowych rzeczy. Barany zachęcają swoje dzieci do stawiania czoła wyzwaniom i realizowania swoich marzeń. Bywa, że matki spod tego znaku mogą także wywierać presję na swoich dzieciach i zdarza się, że są apodyktyczne. To sprawia, że muszą włożyć więcej wysiłku w utrzymanie dobrych relacji z pociechą.

2. Byk

Byki nie są z reguły typami nadopiekuńczych matek. Rzadko ingerują w życie swoich dzieci – częściej dają im wolną przestrzeń i obdarzają je zaufaniem. Są także niewiarygodnie cierpliwie, czego inne znaki mogą im pozazdrościć. Matki spod znaku Byka dbają o to, aby ich dzieci szanowały ludzi, zwierzęta i wszystko to, co je otacza. Byki mogą mieć trudności w utrzymaniu dyscypliny finansowej, ponieważ lubią wydawać pieniądze. Muszą więc bardziej uważać, aby za bardzo nie rozpieścić dziecka i nauczyć je wartość pieniądza.

Znaki zodiaku a macierzyństwo
Znaki zodiaku a macierzyństwo (123 rf)

3. Bliźnięta

Bliźnięta to matki, które nigdy nie narzucają swojego zdania i traktują dzieci po partnersku. Zawsze wysłuchują, doradzają i akceptują ich decyzje. Potomkowie Bliźniąt mają duże zdolności komunikacyjne, co sprawia, że z łatwością odnajdują się w różnych środowiskach. Matki-Bliźnięta dobrze znają potrzeby swojego dziecka i chętnie z nimi o nich rozmawiają. Mimo takiej postawy daleko im do bezstresowego wychowania – kiedy zachodzi taka potrzeba, potrafią krzyknąć i wyciągnąć konsekwencje.

4. Koziorożec

Dla mamy Koziorożca dzieci są najważniejsze – walczy o nie na śmierć i życie, często się przy tym poświęcając. Do swojej roli podchodzą poważnie: chcą zaszczepić w dziecku zamiłowanie do pracy, dyscyplinę finansową oraz ukształtować życiowe wartości. Dbają, aby dzieci odrobiły pracę domową, wykonywały swoje obowiązki i pomagały rodzeństwu. Koziorożcom często trzeba przypomnieć, aby znalazły trochę wolnego czasu dla siebie i nie poświęcały każdej wolnej chwili wyłącznie rodzinie.

5. Ryby

Matki spod znaku Ryb szczególną uwagę przywiązują do rozwijania wrażliwości, empatii i życzliwego usposobienia u swoich dzieci. Swoje zamiłowanie do sztuki próbują zaszczepić w najmłodszych i zachęcają je do kreatywności. Mamy-Ryby wspierają drogę dzieci do sukcesu i są im szczególnie oddane.

6. Waga

Wagi są wyważone i spokojne. Zachęcają do utrzymania harmonii w domu, a gdy istnieją konflikty między rodzeństwem, potrafią znaleźć i obrać każdy punkt widzenia i pomóc znaleźć rozwiązanie. Waga nie lubi pouczać i raczej woli być przyjaciółką niż rodzicem, ale zazwyczaj czeka na przyjaźń z dzieckiem, aż to dorośnie. Najważniejszymi rzeczami, których je uczy, jest dzielenie się z innymi, współczucia dla innych i jak być dobrym przyjacielem.

7. Rak

Mama Rak jest bardzo oddana i zawsze chroni swoje dzieci. Słucha i wspiera je, po to, aby czuły się dobrze, niezależnie od sytuacji. Dba, aby jej dom był miejscem otwartym i pełnym miłości. Raki lubią także spędzać z dziećmi czas w kuchni, przygotowując ulubione potrawy. Świetnie rozwijają dziecięcą kreatywność i lubią chwalić swoje dzieci publicznie.

8. Strzelec

Strzelec uwielbia podróżować z dziećmi i robi to on najmłodszych lat. Podróżowanie jest dla strzelców najlepszą formą nauki, wolności, poczucia niezależności, a także otwarcia na inne kultury. Strzelec chce, aby dzieci cieszyły się życiem i szły przez nie z uśmiechem na twarzy. Mama Strzelec może być też impulsywna i często zmieniać zdanie. Zwykle nie stawia przed dziećmi wielu kategorycznych reguł i zasad. Zależy jej, aby dzieci żyły swoim własnym życiem i nie były jej wierną kopią.

9. Panna

Panny mają duże oczekiwania względem swoich pociech, dlatego zdarza się, że bywają zbyt krytyczne. Mimo to stara się je wspierać i okazywać miłość, nawet jeśli jest rozczarowana. W domu utrzymuje czystość, a jej dzieci od najmłodszych lat są uczone dbania o porządek. Z reguły są też zdyscyplinowane i nigdy się nie poddają. Panna jest perfekcjonistką i tak też chce wychować swoje dzieci.

10. Skorpion

Mama Skorpion ma bardzo dobrą intuicję, dlatego zawsze wyczuwa, co trapi jej dziecko. Skorpion ceni lojalność, uczciwość i tego oczekuje od swoich pociech. Zawsze staje w obronie swoich dzieci i jest skłonna do poświęceń. Potrzeby rodziny stawia zawsze ponad własne i robi wszystko, aby jej dzieci wyrosły na mądrych i ułożonych ludzi.

11. Wodnik

Wodniki bardzo dużo wysiłku wkładają w wychowanie dzieci. Uczą je nie tylko kultury, lecz także pomagania innym i otwartości na świat. Zdarza się jednak, że brakuje im cierpliwości – nie lubią marudzenia oraz wybuchów gniewu. Wodnikom czasami trzeba przypomnieć, że dzieci potrzebują wsparcia i rolą matki jest nauczenie ich radzenia sobie z emocjami.

12. Lew

Mama Lew lubi spędzać czas ze swoimi dziećmi i obdarowywać je drogimi prezentami. Bywa, że na pierwszym miejscu stawia jednak swoje potrzeby, a nie dzieci. Bez wątpienia kocha swoje pociechy, niemniej jednak stale musi się uczyć okazywania im uczuć. Nie znosi też sprzeciwu – jest wymagająca i stanowcza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.