Trwa ładowanie...

Znaczenie imienia Klara

Avatar placeholder
05.10.2021 20:50
Znaczenie imienia Klara
Znaczenie imienia Klara (123rf)

Imię Klara pojawiło się w Polsce już w XIII wieku i w tym czasie cieszyło się ogromną popularnością. Współcześnie imię to jest rzadziej nadawane. W 2016 roku imię to w Polsce pojawiło się jedynie 937, dla porównania imię Zuzanna zostało nadane 8837 razy. Co wiemy o tym imieniu? Jaki jest charakter osoby posiadającej imię Klara?

spis treści

1. Co wiemy o imieniu Klara?

Klara imieniny obchodzi 17 kwietnia, 11 sierpnia i 17 sierpnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Klary jest 11 sierpnia.

Zdrobnienia imienia Klara: Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Klar, Klarcia, Klareńka, Klarissa, Klaruchna, Klarunia, Klarusia, Klaruś, Klaruśka, Klaruńcia, Klarysa, Lara, Larysa

Zobacz film: "Czy warto nadawać dzieciom oryginalne imiona?"

Pochodzenie i znaczenie imienia Klara: Jakie jest znaczenie imienia Klara? Jest to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od przymiotnika clarus oznaczającego "jasny", "jaśniejący", "sławny".

Odpowiedniki imienia Klara w różnych językach: angielski - Clara, Clarence, Klara, Clare niemiecki - Clarine, Klara francuski - Claire hiszpański - Clara włoski - Chiara, Clara

Znane osoby noszące imię Klara: Chiara Zorzi – księżna Aten Clara Barton – założycielka Amerykańskiego Czerwonego Krzyża Clara Hughes – kanadyjska łyżwiarka szybka i kolarka szosowa Klara Sierońska-Kostrzewa – polska gimnastyczka Klara Schumann – niemiecka pianistka Klára Jarunková – słowacka pisarka Klára Zakopalová – czeska tenisistka

Numerologia imienia Klara: Liczba imienia Klara wynosi 7

Zobacz także:

2. Znaczenie imienia Klara (numerologiczna 7)

Główne cechy charakteru liczby imienia 7:

Numerologiczna Siódemka jest romantyczna. Typowa dla liczby imienia 7 jest wiara w cuda, które Siódemce często się zdarzają. Osoby o numerologii 7 posiadają głęboki wgląd w świat wewnętrzny.

Można odnieść wrażenie, że Siódemce jak żadnej innej wibracji dane jest przenikanie sfer subtelnych. Wyobraźnia, mistycyzm i wiara, kształtują znaczną część osobowości. Liczba imienia 7 daje osobę wrażliwą i delikatną o nadzwyczaj rozwiniętej intuicji.

Zawody preferowane dla liczby imienia 7:

Wykorzystujące unikalną umiejętność wyrażenia archetypów i czerpania natchnienia z pokładów nieświadomości, np. misjonarz, poeta, artysta.

Żywioły liczby imienia 7:

Natura numerologicznej Siódemki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i ognia. Woda podgrzewana jest przez ogień, osiągając stan wrzenia. Woda symbolizuje intuicję i wrażliwość – cechy charakterystyczne dla tej wibracji. Woda potrafi też stłumić ogień odpowiedzialny za konkretne i szybkie działanie.

Planety liczby imienia 7:

Numerologiczna Siódemka planetarnie łączy się z wpływem Neptuna i Jowisza. Te planety podkreślają silny wpływ sfery subtelnej na życie codzienne, a także zbliżają do siebie niebo oraz ziemię, tak by te sfery przenikały się wzajemnie.

Pory roku sprzyjające liczbie imienia 7:

przedwiośnie, wiosna i koniec jesieni

Mesiące szczęśliwe dla liczby imienia 7:

marzec i grudzień

Dni pomyślne dla liczby imienia 7:

czwartek

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 7:**

To te, które po redukcji numerologicznej dadzą 3 lub 9. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

Czy imię może zdeterminować przyszłość?
Czy imię może zdeterminować przyszłość? [6 zdjęć]

Krajowy Rejestr Dłużników stworzył listę najbardziej "zadłużonych”... imion, czyli takich, których właścicielami

zobacz galerię

Metale odpowiednie dla liczby imienia 7:

cyna, oraz stopy metali

Kamienie szczęśliwe dla liczby imienia 7:

tygrysie oko, koral

Kolory wzmacniające liczbę imienia 7:

fioletowy, błękitny

Tonacja mantry medytacyjnej, dźwięk liczby imienia 7:

ton c

Amulety roślinne liczby imienia 7:

knieć błotna, bluszcz pospolity, wiechlina roczna

Drzewa liczby imienia 7:

sosna, wierzba

Zwierzęcy przewodnicy liczby imienia 7:

koń, waleń szary, albatros

Runy ochronne liczby imienia 7:

algiz, eisaz

Zapachy oczyszczające i wzmacniające liczbę imienia 7:

miłe i tajemnicze, np.: limetka, konopie, kozłek lekarski

Miejsca istotne dla liczby imienia 7:

Tereny podmokłe, rafa koralowa. Brzegi mórz, rzek, jezior. Sanktuaria i świątynie, oraz miejsca odosobnienia, np.: klasztory, szpitale, więzienia itp. Kina i opery.

Znaczenie imienia Klara
Znaczenie imienia Klara (123rf)

Pomyślny kierunek dla liczby imienia 7:

północny zachód

Życie rodzinne liczby imienia 7:

Życie rodzinne może układać się ze zmiennym szczęściem. Czasem też, codzienne obowiązki związane z utrzymaniem domu przerastają predyspozycje Siódemki.

Rozwój liczby imienia 7:

Istotny okres dla Siódemki, to czas powyżej 40. roku życia.

Dopasowanie imion :

Dopasowanie numerologiczne imion jest ważne, ponieważ wyrażane przez nie wartości numerologiczne posiadają swoją indywidualną wibrację. Ta wibracja ma określone oddziaływanie na osobę, która używa imienia, oraz na jej otoczenie.

Odpowiednie, numerologiczne dopasowanie imienia ułatwia samorealizację w życiu, jak i wpływa na budowanie harmonijnych relacji z innymi. Poprawia samopoczucie i zdrowie.

Imię Klara współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 9. Roztropna Trójka jest w stanie dopełnić Siódemkę. Ich wzajemne połączenie pozwoli wzmocnić siłę przebicia Siódemki i jej pewność siebie. Dziewiątka podkreśli pozytywne cechy Siódemki.

Idealny znak zodiaku dla imienia Klara:

Imię Klara jest idealne dla urodzonych w znaku Bliźniąt, Strzelca i Ryb. Strzelec i Ryby są znakami, które ujawniają inklinacje duchowe. Potrafią pogodzić sferę ducha i sacrum. Bliźnięta z wrodzoną wszechstronnością również sprzyjają osobom o tym imieniu.

3. Dziecko o imieniu Klara

Jakie jest dziecko o imieniu Klara ?

Osoby noszące imię Klara w dzieciństwie cenią sobie dobrobyt i wygodę. Są uparte oraz zachowawcze. Chętnie otaczają się zgromadzonymi przedmiotami, które gwarantują wysoki poziom życia. W dzieciństwie i w młodości u osób posiadających imię Klara uwidacznia się silny kontakt z naturą i chęć przebywania na jej łonie. Wczesne lata życia przyniosą dobre relacje z otoczeniem.

Imiona pochodzenia rosyjskiego – czy są w Polsce popularne?
Imiona pochodzenia rosyjskiego – czy są w Polsce popularne? [6 zdjęć]

Imiona wywodzące się z Rosji wcale nie należą do rzadkości. Niektórzy nie mają nawet pojęcia, że nadali

zobacz galerię

3.1. Jaki jest dorosły o imieniu Klara w życiu prywatnym, w związkach, w życiu zawodowym?

Schyłek życia i starość osoby noszącej imię Klara:

Schyłek życia osoba o imieniu Klara ma szansę spędzić w luksusie. Umiejętność pomnażania i gromadzenia dóbr w młodości oraz w wieku dojrzałym stanowić będzie doskonałe zabezpieczenie na starość. Pod koniec życia pojawią się nowe przyjaźnie.

Praca:

Czas aktywności zawodowej osób o imieniu Klara można porównać z siłą tajfunu. Przed osobami noszącymi imię Klara zaszczyty i honory, a także spory potencjał twórczy.

Widoczna u tych osób jest mądrość i elokwencja oraz umiejętność przedstawienia z wdziękiem i taktem własnych celów i osiągnięć. Szlacheckie maniery zjednają dla noszących imię Klara wielu ważnych oraz wpływowych sprzymierzeńców. Cenną cechą jest lojalność wobec współpracowników.

Aktywność:

Imię Klara skłania do aktywnego działania zwłaszcza w sferze intelektualnej. Ważna jest też przestrzeń artystyczna i duchowa.

Psychika i pobudliwość:

Klara w działaniu bierze pod uwagę przeczucia i niuanse nieistotne dla otoczenia. Klara częściej też niż inni prezentuje postawę bezinteresowną.

Inteligencja:

Klara posiada duże predyspozycje intelektualne, lecz nie ma zamiłowania do prowadzenia gruntownych analiz. Osoby o tym imieniu doskonale radzą sobie natomiast w syntezie i podsumowaniu większej całości.

Zobacz także:

Intuicja:

U osób o imieniu Klara intuicja jest niezwykle rozwinięta. To pozwala na rozumienie świata za pomocą wyczucia i empatii.

Uczuciowość i emocjonalność:

Klara ma skłonność do introwersji. Wnętrze osób o tym imieniu to nieodgadniony sekret. Osoby te są bardzo wrażliwe i łatwo je zranić.

Seksualność i zmysłowość:

Klara ceni zmysłowe kontakty. W łóżku osoby o tym imieniu są subtelne i delikatne jak kwiat tysiąca i jednej nocy.

Zdrowie:

Osoby o imieniu Klara posiadają zdrowie, o które należy nieustannie dbać. Klara ma słabszą niż inni psychikę. Możliwe są dolegliwości psychosomatyczne.

Związek partnerski:

Klara potrafi obdarzyć ukochaną osobę czułością i delikatnością. Klara tworzy silne i złożone więzi partnerskie.

Autorami imiennika są: Anna Bilska i Edward Gardasiewicz

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze