Trwa ładowanie...

Zabawy z dzieckiem - samolot i rowerek

Avatar placeholder
25.07.2017 22:49
Zabawy z dzieckiem - samolot i rowerek
Zabawy z dzieckiem - samolot i rowerek

Twoje dziecko się rozwija. Z czasem jest coraz bardziej sprawne i samodzielne. Na początku jednak to ty musisz mu zapewnić opiekę i rozrywkę. Zabawy mogą rozwijać i wpływać na kształtowanie się wielu niezbędnych w późniejszym życiu umiejętności. Atutem wspólnych zabaw jest pogłębianie wzajemnej więzi i wykształcenie w dziecku poczucia bezpieczeństwa. Poznaj zabawy przeznaczone dla dzieci od 3. miesiąca życia do 6. miesiąca.

spis treści

1. Samolot

To zabawa, która wymaga zaufania. Rodzic kładzie się na płaskiej powierzchni, wyciąga nogi do góry, bierze dziecko za rękę, a nogami przytrzymuje jego brzuszek. Ciężar ciała dziecka opiera się na stopach, dla bezpieczeństwa trzyma je za rękę.

2. Rymowanki

Zacznij czytać dziecku rymowanki. Moduluj głos. Pamiętaj, że dzieci lubią, kiedy ton naszego głosu jest ciepły i wysoki.

3. "Jazda na koniu"

Zobacz film: "Jak kąpać niemowlę w wiaderku?"

Większość z nas zna z dzieciństwa tę zabawę. Dziecko siedzi na kolanach, a rodzic je kołysze.

4. Rowerek

Ułóż dziecko na plecach i wykonuj jego nóżkami ruchy, które przypominają jazdę na rowerze. Ta zabawa wpłynie na rozwój zdolności motorycznych.

5. Śpiewaj i tańcz

Możesz zharmonizować te dwie czynności. Sprawią one malcowi dużo radości.

6. Nazywanie przedmiotów

Pokazuj dziecku różne przedmioty i nazywaj je. Najlepiej, aby mogło je dotknąć rączką. Dobrze, aby były kolorowe i miały ciekawe kształty. Ta zabawa wpływa na rozwój poznawczy dziecka.

7. Naśladuj mnie

Posadź dziecko blisko siebie i zacznij robić różne miny, np. oblizuj usta językiem, wystawiaj go, otwieraj szeroko usta. Gdy dziecko będzie naśladowało twoje zachowanie, wpłynie ono na rozwój mowy malucha.

Od dnia narodzin dziecka twoje życie ulega diametralnej zmianie. Oprócz opieki musisz również zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa i miłości. Wspólne zabawy z dzieckiem pomogą w wytworzeniu więzi i dadzą poczucie satysfakcji. Twoje dziecko będzie szczęśliwe, a ty będziesz czuć się spełnionym rodzicem.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze