Trwa ładowanie...

Wyniki matur 2023. Gdzie sprawdzić wyniki?

 Ewa Rosiecka
09.04.2024 14:57
Wyniki matur 2023
Wyniki matur 2023 (Adobe Stock)

Sesja maturalna egzaminów pisemnych 2023 trwała od 4 do 23 maja. Po kilku tygodniach oczekiwania 7 lipca rano Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje wyniki matur 2023. Tego samego dnia będzie można odebrać świadectwo oraz zaświadczenie o wynikach. Gdzie szukać wyników matur?

spis treści

1. Matura 2023 - o której wyniki?

Oczekiwanie na wyniki matury to dla wielu uczniów duży stres - od tego jak wypadli na tym egzaminie zależy, czy dostaną się na wybrane przez siebie studia.

Zdenerwowanie udziela się także rodzicom uczniów oraz nauczycielom, którzy przygotowywali maturzystów do tego egzaminu i każdy z niecierpliwością czeka na wyniki.

Zobacz film: "Jak możesz pomóc maluchowi odnaleźć się w nowym środowisku?"

Tegoroczne wyniki matur zostaną opublikowane w piątek 7 lipca o 08.30 na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) w systemie Zintegrowanym Interfejsie Użytkownika (ZIU).

Aby skorzystać z tej możliwości, należy zalogować się na konto w systemie ZIU, korzystając ze swojego identyfikatora i hasła, które powinny być udostępnione maturzystom jeszcze przed rozpoczęciem egzaminów.

W przypadku zgubienia hasła należy kliknąć "nie pamiętam hasła" - wtedy na adres mailowy zostanie wysłany kod, który wygeneruje nowe hasło.

Adres strony to: www.ziu.gov.pl/login.

Zwroty do rozprawki. Których najlepiej użyć podczas pisania rozprawki?
Zwroty do rozprawki. Których najlepiej użyć podczas pisania rozprawki?

Rozprawka to popularny w szkołach rodzaj pisemnej wypowiedzi, w której odpowiadamy na zadane pytanie,

przeczytaj artykuł

2. Matura 2023 - gdzie odebrać wyniki?

Świadectwa maturalne oraz informacje o wynikach egzaminu maturalnego uczniowie będą mogli odebrać w szkołach, w których zdawali maturę także w piątek 7 lipca.

3. Matura 2023 - kto może odebrać wyniki matury?

Wyniki matur 2023 uczniowie będą mogli odebrać osobiście w swojej szkole lub upoważnić do tego bliską osobę, np. rodzica.

4. Matura 2023 - co po odebraniu wyników?

Absolwenci starający się o przyjęcie na uczelnię wyższą, po otrzymaniu wyników muszą wprowadzić je na indywidualne konto rejestracyjne, które zakładają w uczelniach, do których kandydują.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze