Przejdź na WP

Wrzuciła ciążowe zdjęcia do sieci. Nie spodziewała się takiego hejtu

Elisha Bakes z Melbourne była bardzo szczęśliwa, oczekując narodzin syna. Podzieliła się swoją radością z internautami, wrzucając zdjęcie z ciążowym brzuchem. Zamiast gratulacji, spotkała się z falą hejtu, z powodu swoich gabarytów.

Zobacz film: "Mama trojaczków pokazała, jak teraz wygląda jej brzuch"

1. Ostra krytyka ciążowego brzucha

”Jesteś obrzydliwa”, ”Musisz spodziewać się konia”, "Co za grubas" - takie komentarze przeczytała 30-letnia Elisha Bakes pod zdjęciami, na których widać jej ciążowy brzuch.

Kobieta wrzuciła na Instagram zdjęcia, aby podzielić się swoją radością z powodu spodziewanych narodzin dziecka. Jej sesje ciążowe spotkały się z falą krytyki.

Kobieta w ciąży spotkała się z falą hejtu z powodu bardzo dużego brzucha
Kobieta w ciąży spotkała się z falą hejtu z powodu bardzo dużego brzucha (www.instagram.com/miss.elishab)

Zamiast gratulować, mnóstwo ludzi napisało, że przyszła mama jest zbyt gruba, że prawdopodobnie źle się odżywia i zapewne urodzi gigantyczne dziecko.

Im bardziej ciąża była zaawansowana, tym więcej nienawistnych komentarzy dostawała.

Nawet inne kobiety pisały do ciężarnej mamy złośliwe komentarze
Nawet inne kobiety pisały do ciężarnej mamy złośliwe komentarze (www.instagram.com/miss.elishab)

Hejt nie odebrał Elishy radości z oczekiwania na narodziny syna Kaelena, lecz pozostawił niesmak.

Kaelen w chwili porodu ważył 3,6 kg, co jest normalną wagą dla noworodka. Wówczas również posypały się komentarze wyrażające zdumienie, że dziecko jest tak "normalne" jak na tak wielki brzuch.

Młodą mamę skrytykowano za złą dietę w ciąży
Młodą mamę skrytykowano za złą dietę w ciąży (www.instagram.com/miss.elishab)

2. Bardzo duży brzuch w ciąży

Elisha zdecydowała się na drugie dziecko stosunkowo szybko po narodzinach pierwszego. Starszy syn nie miał nawet roku i był jeszcze karmiony piersią, gdy okazało się, że mama jest w 6. tygodniu ciąży. To dlatego jej brzuch powiększał się znacznie szybciej, niż poprzednio.

W 14. tygodniu wyglądała jak w dużo bardziej zaawansowanej ciąży. To dlatego spotkała się z ostrym krytykowaniem wymiarów brzucha. Gdy była w 24. tygodniu ciąży, pytano, czy już szykuje się do porodu.

Elisha Baker już w 14 tygodniu ciąży miała duży brzuch
Elisha Baker już w 14 tygodniu ciąży miała duży brzuch (www.instagram.com/miss.elishab)

Elisha tłumaczy, że jest niewysoka, gdyż mierzy 160 cm wzrostu. W dodatku miała dużo wód płodowych. To dlatego jej brzuch wydawał się nieproporcjonalnie duży.

Kobieta po fali krytyki postanowiła poruszyć problem hejtu. Elisha Bakes dostała bardzo dużo wiadomości, w których kobiety opisywały swoje przeżycia i złośliwe komentarze, z jakimi się spotykały, gdy w trakcie ciąży przytyły.

Cztery rodzaje bólu brzucha, których nie wolno ignorować
Cztery rodzaje bólu brzucha, których nie wolno ignorować [4 zdjęcia]

Ból zaczyna się z prawej strony, a z czasem zaczyna promieniować nawet na plecy? To może być zapalenie...

zobacz galerię

Elisha podkreśla, że ciąża nie jest łatwym stanem dla kobiety. Krytykowanie zmienionego wyglądu i powiększonego brzucha może być wyjątkowo dla przyszłej mamy trudne i bolesne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.