Trwa ładowanie...

Wiemy, kiedy rodzi się najwięcej dzieci! Nowe dane GUS

 Aleksandra Miłosz
04.12.2018 10:20
Wiemy, kiedy rodzi się najwięcej dzieci! Nowe dane GUS
Wiemy, kiedy rodzi się najwięcej dzieci! Nowe dane GUS

Zimowe, długie wieczory, które najchętniej spędzamy pod kocem z partnerem zaczynają przynosić skutki! Na porodówkach w czasie letnich miesięcy pojawia się zdecydowanie więcej przyszłych mam niż w pozostałym czasie. Co jeszcze mówią nam najnowsze dane GUS?

Według Głównego Urzędu Statystycznego zwiększona częstotliwość letnich porodów to efekt miesięcy, w których doszło do zapłodnienia. Listopad, grudzień i styczeń to czas, w którym wolne chwile wolimy spędzać w domu – to skłania do zbliżeń.

Co o warunkach na porodówce mówi zawartość torby do porodu?
Co o warunkach na porodówce mówi zawartość torby do porodu? [10 zdjęć]

Chusteczki nawilżane, pieluchy jednorazowe, ubrania dla siebie i dziecka. A może nożyczki, miska, plastikowa

zobacz galerię

1. Więcej miłości, więcej dzieci

Okazuje się, że porodówki najintensywniej pracują we wtorki – wtedy na świat przychodzi najwięcej dzieci, bo 16,4 proc. Za to najrzadziej porody odbywają się w soboty i niedziele – odpowiednio 10,8 i 10,4 proc. Dniem, w którym według statystyk urodziło się najwięcej małych Polaków był 13 września. W 2016 roku urodziło się wtedy 1447 maluszków.

Zobacz film: "Rodzi się coraz więcej dzieci"

Zobacz także:

Co więcej, możemy być z siebie dumni! Po latach stagnacji w końcu widać niewielką poprawę. 1/5 spośród 38,4 mln mieszkańców naszego kraju to dzieci i młodzież. I choć wciąż rodzi się o połowę mniej dzieci niż pod koniec XIX wieku, to tendencja wzrostowa wydaje się być obiecująca.

Warto podkreślić, że do tego momentu w 2017 roku urodziło się aż o 14 tys. więcej dzieci niż w analogicznym okresie zeszłego roku. A prawdziwy wakacyjny baby boom dopiero przed nami!

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze