Trwa ładowanie...

Uważajcie na niebezpieczne dmuchańce!

Wszyscy spotkali się z tą pozornie przyjazną dla dzieci zabawą. Króluje na urodzinach, spotkaniach, w ośrodkach rekreacyjnych i na imprezach plenerowych. Większość osób nie zna potencjalnego niebezpieczeństwa, które niosą za sobą różnego rodzaju dmuchańce.

Zobacz film: "Jak kupować zabawki, aby były bezpieczne dla dzieci?"

1. Niebezpieczne dmuchańce

Brenda Sanderson nie zastanawiała się, czy pozwolić swoim dwóm synom na zabawę na dmuchańcu. Przecież to normalne, tłumaczyła sobie matka, większość dzieci tam wchodzi podczas imprezy urodzinowej w ogrodzie.

Po upływie kilku godzin świetnej zabawy, urodziny się zakończyły. Dzieci rozeszły się do swoich domów. Dwa dni później na ciele 10-letniego syna Brendy zaczęły pojawiać się dziwne znamiona.

Niepokojące rany matka posmarowała maścią antybiotykową. Niestety, nie goiły się. Zamiast tego, robiły się coraz większe. Po upływie kilku godzin z jednej rany zaczęła lecieć krew z ropą. Pojawił się też ogromny ból.

Uwaga! Dmuchane zamki są niebezpieczne!
Uwaga! Dmuchane zamki są niebezpieczne! (123rf/madworldnews)

Zaniepokojona matka zabrała syna do lekarza. Zdiagnozowano u niego infekcję, a dokładniej zakażenie gronkowcem. Dla 10-latka infekcja mogła być nawet śmiertelna, jeśli nie zostałaby wyleczona w odpowiednim czasie.

2. Diagnoza - zakażenie

Jakie niebezpieczeństwa czyhają na dziecko w domu?
Jakie niebezpieczeństwa czyhają na dziecko w domu? [7 zdjęć]

To w domu dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem dzieci w wieku od 1 do 5 lat. Wielu najmłodszych...

zobacz galerię

Lekarz zapytał Sanderson o ostatnią aktywność jej syna. Kobieta opowiedziała o imprezie w ogrodzie. Lekarz oznajmił wtedy matce, że infekcja jest spowodowana niewidocznymi bakteriami kryjącymi się na powierzchniach takich urządzeń. To właśnie nieoczyszczona powierzchnia dmuchanego zamku była przyczyną zakażenia gronkowcem.

Ed Kawa, szef Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego twierdzi, że właściciele dmuchańców są odpowiedzialni za takie zdarzenia. Podkreśla, że istnieje ogromna potrzeba utrzymania czystości miejsc, w których bawią się dzieci.

Przeczytaj koniecznie

Chociaż nie da się zapewnić dzieciom całkowitego bezpieczeństwa, można zrobić wszystko, aby zminimalizować różne zagrożenia. Według Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego, najlepszą radą jest dokładne oczyszczenie każdej rany dziecka po zabawie na dmuchańcach.

Departament zaleca dodatkowo, żeby przed wynajmem takich urządzeń, zapytać o procedury czyszczenia. Dzięki temu możemy zapewnić dzieciom bezpieczeństwo. Należy pamiętać również, że w momencie, gdy na dworze panuje wysoka temperatura powierzchnia dmuchańców bardzo się nagrzewa, przez co dziecko jest narażone na poparzenia.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.