Trwa ładowanie...

Uratujmy Igorka z jedną komorą serca

Igor przyszedł na świat 22 grudnia 2015 r. Badanie wykonane w czasie 18. tygodnia ciąży wykazało, że chłopczyk ma jedną komorę serduszka. Dzieci z wykształconą jedną komorą, nie mają przeważnie lewej. Jego przypadek jest o tyle wyjątkowy, gdyż nie posiada on prawej komory serca.

Zobacz film: "Poznaj fakty o rozwoju dwulatka"

Chłopczyk od razu po narodzinach został przeniesiony do inkubatora. W trzynastej dobie życia został u niego przeprowadzony banding tętnicy płucnej. Zakończył sie pomyślnie, jednak Igor dostał zapalenia płuc. W rezultacie dopiero miesiąc po urodzinach opuścił szpitalne ściany.

Igorek ma jedną komorę serca
Igorek ma jedną komorę serca (siepomaga.pl)

Banding nie jest całkowitym wyleczeniem serca, a tylko pierwszym etapem w kierunku prawidłowego funkcjonowania. Aby chłopiec mógł normalnie żyć z połową serca, konieczne jest wykonanie jeszcze dwóch operacji. Celem ich jest wytworzenie krążenia, które pozwoli na osiągnięcie prawidłowej saturacji krwi (wysycenie krwi tętniczej tlenem).

Do tego czasu jednokomorowe serce powoduje, że dziecko jest niedotlenione, a to wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie i rozwój organów.

6 dziwnych znaków, które świadczą o problemach z sercem
6 dziwnych znaków, które świadczą o problemach z sercem [7 zdjęć]

Około miliona osób w Polsce choruje na niewydolność serca. 60 tysięcy co roku umiera. Dolegliwości sercowe...

zobacz galerię

Drugi etap leczenia powinien się odbyć w 6. miesiącu życia. Igor 22 grudnia będzie obchodzić rok, a do tej pory jeszcze go nie przeszedł.

16 lutego 2017 r. w niemieckiej klinice planowana jest kolejna operacja, na którą rodzicom niestety brakuje środków. Potrzebna jest jeszcze kwota 109 260 zł. Osoby, które chciałyby wesprzeć Igorka, mogą wysłać SMS (koszt 2,46zł) o treści s5275 pod numer 72365. Więcej informacji dostępnych jest na stronie siepomaga.pl.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.