Trwa ładowanie...

"Upokarzające". Pokazała prezent od własnej mamy

Avatar placeholder
12.05.2024 14:11
"Upokarzające". Pokazała prezent od własnej mamy
"Upokarzające". Pokazała prezent od własnej mamy (TikTok, East News)

Niektórzy rodzice szkodą zamiast pomóc. Choć najczęściej robią to zupełnie nieświadomie. Pewna kobieta pokazała, jaki prezent dostała od własnej matki po urodzeniu dziecka.

spis treści

1. "Migdałowa mama"

- Jeśli zastanawiasz się, jak to jest mieć migdałową mamę, powiem ci - mówi tiktokerka, nawiązując tym samym do popularnego ostatnio pojęcia, które opisuje kobiety mające niezdrową relację z jedzeniem i przelewające swoje oczekiwania na dzieci - zwłaszcza córki.

Termin ten stał się popularny w mediach społecznościowych, gdy do sieci trafił fragment nagrania, na którym Yolanda Hadid (mama początkujących modelek) udziela rad swoim córkom na temat odżywiania. Kiedy jedna z nich skarży się na brak sił wynikający zapewne z niedożywienia, "troskliwa" mama radzi jej, by zjadła kilka migdałów, pamiętając przy tym, by długo je przeżuwać.

Zobacz film: "Ciąża i połóg – czas na ćwiczenia!"

Po publikacji tego nagrania nastąpił wysyp wpisów i materiałów dotyczących "almonds mum", czyli tzw. "migdałowych mam". Okazało się, że wiele kobiet wywiera destrukcyjny wpływ na własne dzieci, wpajając im niezdrowe zasady związane z żywieniem.

2. Prezent dla mamy z okazji narodzin dziecka

Rei jest świeżo upieczoną mamą, którą ostatnio odwiedzili rodzice. Cieszyła się na spotkanie, które miało ją wesprzeć w nowej życiowej roli.

Jej mama przyjechała z prezentem i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby podarowała jej kule do kąpieli, ulubioną książkę czy po prostu kwiaty. Kobieta jednak postawiła na coś innego. Bez proszenia i odrazu po poprodzie postanowiła wspomóc córkę w walce ze zbędnymi kilogramami po ciąży. Nieważne, że ta wcale o to nie prosiła.

Rei pokazuje prezent, który nie był dla niej miły. Otrzymała wagę łazienkową oraz cały plik karteczek do monitorowania postępów odchudzania. Nagranie, w którym "chwali się" otrzymanym prezentem, ma ponad 2 miliony wyświetleń. Okazuje się, że świeżo upieczona mama nie jest w tym odosobniona i więcej kobiet doświadcza "troski" ze strony "almonds mum".

Oto wybrane komentarze:

"Byłam migdałową mamą, wychowywaną przez migdałową mamę. Moja najstarsza córka ma teraz 22 lata i widzę, jakie szkody wyrządziłam. Staram się jak mogę, żeby to naprawić, ale wiem, że nie jest możliwe";

"Byłam cztery dni po porodzie i miałam 27 szwów, a mama zapytała, dlaczego nie mam na sobie dżinsów sprzed ciąży";

"Wyrzuciłabym ją z domu. Kropka";

"Tak mi przykro. Co za okropna rzecz, jaką matka może zrobić swojej córce. Nie zasługujesz na to";

"Mój mąż dał mi taki, gdy urodziłam drugie dziecko. Jest teraz moim byłym";

"Moja mama kupuje mi mniejsze ubrania, a potem mówi, żebym schudła, żeby móc je nosić";

"To absolutnie okrutne i rozdzierające serce. Wyglądasz fantastycznie, a ona jest okropna".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze