Trwa ładowanie...

Termometry dla niemowląt. Które są najlepsze?

Avatar placeholder
17.12.2020 23:56
Termometry dla niemowląt. Które są najlepsze?
Termometry dla niemowląt. Które są najlepsze? (GettyImages)

Który termometr dla niemowlaka jest najlepszy? Obecnie istnieje wiele rodzajów termometrów, tak duży wybór utrudnia podjęcie decyzji. Elektroniczny termometr dla noworodka i niemowlaka jest najwygodniejszym sposobem mierzenia temperatury. Tutaj jednak pojawia się kolejny problem. Który termometr elektroniczny wybrać, termometr do czoła czy termometr do ucha? Jaka jest między nimi różnica i jak działają? Który jest szybszy, a który skuteczniejszy? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te pytania, przeczytaj poniższy artykuł.

spis treści

1. Termometr do ucha czy do czoła?

Jaki termometr dla niemowlaka będzie najlepszy? Rodzic musi zmierzyć się z wieloma wątpliwościami. Lekarze i farmaceuci często radzą, by rodzice wybierali elektroniczne termometry do ucha dla dzieci. Do czoła mierzy jed.ynie temperaturę zewnętrzną ciała. Termometr do ucha sprawdza temperaturę wewnętrzną ciała.

Termometry dla niemowląt są zazwyczaj bardzo precyzyjne, choć o pomyłkę też nie jest trudno. Każdy rodzic przed użyciem jakiegokolwiek termometru powinien przeczytać uważnie ulotkę i instrukcję obsługi. Żeby dobrze zamocować tego typu termometr, wykonaj następujące czynności:

Zobacz film: "Jak pozbyć się ciemieniuchy?"
  • uszko niemowlaka lekko pociągnij do siebie, dzięki temu wyprostujesz przewód uszny;
  • do ucha włoż końcówkę termometru.

Doczołowe termometry dla dzieci są prostsze w obsłudze. Jednak gdy zmierzymy temperaturę w uchu, na czole, w ustach, pod pachą, w odbycie, wynik będzie bardziej wiarygodny. Termometr powinien znaleźć się w wyprawce dla dziecka.

Termometr do czoła również ma wielu zwolenników. Jego główną zaletą jest wygoda w użyciu. Elektroniczny termometr do ucha często traktowany jest jak wyrocznia. Na jego wyniku wielu rodziców polega bez zastrzeżeń. Okazuje się jednak, że jest to mylące.

Termometr elektroniczny - działanie, zalety, wady
Termometr elektroniczny - działanie, zalety, wady

Termometr elektroniczny inaczej nazywany bezdotykowym jest dobrą alternatywą dla termometru rtęciowego.

przeczytaj artykuł

Termometr do ucha wymaga umiejętnego założenia. Jeżeli rodzic nie przeczyta ulotki, prawdopodobieństwo złego odczytania wyniku jest duże. Dlatego najlepiej jest wykorzystywać zarówno douszne termometry dla niemowląt, jak i doczołowy termometr elektroniczny.

Temperaturę lepiej zmierzyć wcześniej, gdy niemowlę jest zdrowe. Później należy odjąć wynik od wyjściowego. Termometr do czoła dla niemowlaków jest bezpieczniejszy w użyciu. Pielęgnowanie malucha to również zapobieganie chorobom.

2. Termometr w smoczku i monitor temperatury ciała niemowlaka

Jeżeli zastawiasz się nad zakupem termometru w smoczku, musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów. Zaobserwuj, czy twoje dziecko lubi ssać smoczek. Będziesz miała problem ze zmierzeniem mu temperatury, jeżeli na widok smoczka zacznie płakać i go wypluwać.

Termometr dla niemowląt w smoczku powinien być trzymany w buzi około dwie minuty, dopiero wówczas wskaże temperaturę. Jednak pamiętaj, że wewnątrz buzi malucha temperatura jest większa, niż na zewnątrz. Problem może pojawić się, gdy twoje dziecko będzie chore i osłabione. Być może nie będzie dało rady utrzymać tego smoczka w ustach.

Termometr bezdotykowy – jak działa, zalety, wady
Termometr bezdotykowy – jak działa, zalety, wady

Termometr bezdotykowy jest dobrą alternatywą dla termometru rtęciowego, który został już wycofany z

przeczytaj artykuł

Monitor temperatury ciała składa się z czujnika i monitora. Czujnik przyczepiany jest do pieluszki dziecka. Ma zasięg 30 metrów. Na monitorze widać temperaturę niemowlaka, która, jeżeli wzrasta, włącza alarm dźwiękowy.

Urządzenie stale kontroluje temperaturę, także w nocy. Dziecko nie musi w żaden sposób angażować się w pomiary, a mimo to rodzic ma nad nim pełną kontrolę.  

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze