Trwa ładowanie...

Ten test zdradzi twoje największe lęki. Masz odwagę odpowiedzieć na pytania?

Czy wiesz, czego się boisz? Czy chcesz się zmierzyć z prawdą o sobie? Spróbuj rozwiązać ten prosty obrazkowy psychotest.

Zobacz film: "Przez 60 dni prowadził dietę bogatą w cukier"

spis treści

1. Sprawdzian podświadomych lęków

Gdy spojrzysz na ten obrazek, na pewno coś rzuci się w oczy w pierwszej kolejności. Pytanie tylko – co? Odpowiedź na to pytanie może wiele zdradzić. Przede wszystkim może pomóc uświadomić sobie swoje lęki. Nie wierzysz? Sprawdź.

Ten obrazek w sieci robi furorę. Wiele osób szuka prostych odpowiedzi na swoje skomplikowane pytania. Tymczasem wystarczy prosty test, aby poznać to, co w głębi duszy nie daje nam spokoju. Ten psychotest może również podpowiedzieć, jakie mamy mocne, a jakie słabe strony. Może wskazać kierunek, w którym powinniśmy podejmować swój rozwój. Jak to możliwe, że jeden obrazek zdradza tak wiele? Wynika to z faktu, że skonstruowano ten obraz tak, żeby równolegle budził różne skojarzenia.

Spójrz na obrazek i powiedz, co widzisz w pierwszej kolejności? Zdradzamy poniżej, co mogą znaczyć poszczególne odpowiedzi.

Co w pierwszej kolejności zauważysz na zdjęciu?
Co w pierwszej kolejności zauważysz na zdjęciu?

2. Odpowiedzi do testu o lękach

Czaszka – chociaż niektórzy mogą zastanawiać się ”jaka czaszka?”, tak naprawdę całe jasne tło ma kształt ludzkiej czaszki. Uważa się, że ci, którzy w pierwszej kolejności widzą właśnie ją, mają coś na sumieniu. Ciąży im skrywana tajemnica, której nie dzielą nawet z najbliższymi. Wynika to z lęku przed odrzuceniem.

Dziewczynkę widzą osoby samodzielne i samowystarczalne. Niechętnie zwracają się do innych z prośbami o pomoc, preferują samotną walkę ze wszystkimi przeciwieństwami losu. Dla takich osób najtrudniejsze jest zmierzenie się z poczuciem utraty kontroli nad życiem i konieczność przyznania się do bezsilności i niewiedzy.

Jeśli to właśnie drzewa jako pierwsze rzuciły ci się w oczy, może to być znak, że szybko umiesz adaptować się do zmieniających się warunków. Nie masz problemów z zawieraniem nowych przyjaźni albo przyzwyczajaniem się do nowych miejsc. To, czego się boisz, to zmiany. Nie chcesz podejmować ryzyka, ale preferujesz życie zgodnie z ustalonym rytmem.

Chłopiec za drzewem zwraca uwagę osób, które boją się samotności. Najważniejsza dla nich jest rodzina i przyjaciele, gdyż żyją w przekonaniu, że bez nich sobie nie poradzą. Boją się zostać bez wsparcia bliskich osób.

Czy zgadzasz się z wytycznymi testu? Jeśli tak, być może warto popracować nad pokonywaniem własnych słabości i ograniczeń. To może być nowa fascynująca droga i szansa, którą daje los – poznawanie siebie na nowo w nieznanych wcześniej sytuacjach. Może to pozwolić na stworzenie nowej jakości życia i nowego stylu funkcjonowania, który w przyszłości można przekuć w osiąganie nowych celów. Szczyt często łatwiej zdobyć, gdy zostawiamy stare schematy za sobą w tyle.

Pamiętaj też, że ten test to tylko zabawa. Jeśli jednak jego wynik jakkolwiek cię niepokoi, to znak, żeby skorzystać z konsultacji z psychologiem lub terapeutą.

Zobacz też: Test na spostrzegawczość. Znajdź kota na fotografii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.