Trwa ładowanie...

Stymulator TENS

Avatar placeholder
29.09.2020 18:34
Stymulator TENS
Stymulator TENS

Stymulator TENS to specjalne urządzenie, które służy do uśmierzania bólu porodowego. Stymulator TENS zdobył uznanie wielu rodzących kobiet i został uhonorowany licznymi nagrodami za najlepszy produkt dla matki i dziecka. Urządzenie to stosuje się w najlepszych szpitalach w Polsce. Korzysta z niego wielu wybitnych lekarzy ginekologów i położnych, by pomóc rodzącym kobietom. Cyfrowy stymulator TENS z technologią Opti-max zaprojektowano specjalnie dla przyszłych mam i ich dzieci. Stymulator ten umożliwia łagodzenie bólu podczas akcji porodowej i po porodzie. Ponadto produkt jest estetyczny, łatwy w użyciu, lekki i przede wszystkim bezpieczny, bez żadnych skutków ubocznych dla ciężarnej ani dla jej maluszka.

spis treści

1. Na czym polega technologia TENS?

Technologia TENS (ang. Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) polega na wysyłaniu łagodnych impulsów elektrycznych za pomocą elektrod przyklejonych do ciała kobiety. Impulsy te mają blokować informacje bólowe wysyłane przez nerwy. Stymulator TENS to sposób na łagodzenie bólu porodowego w sposób całkowicie bezpieczny dla kobiety i jej dziecka. Urządzenie to nie zakłóca naturalnych reakcji pojawiających się w trakcie akcji porodowej. Stymulator TENS należy do najnowocześniejszych wynalazków, które pomagają ciężarnej radzić sobie z bolesnymi skurczami. W odróżnieniu jednak od środków do znieczulania ogólnego stymulator TENS pozwala rodzącej zachować czujność i nie ma żadnych skutków niepożądanych. Stwierdzono np., że dzieci matek, które rodziły z wykorzystaniem stymulatora TENS, mają lepszy odruch ssania i wyższy wynik w skali Apgar niż noworodki matek rodzących bez tego urządzenia.

Jakie są zalety stymulatora TENS?

Zobacz film: "Hipnoporód: dziwactwo czy sposób na rodzenie bez bólu"
 • Wysoka skuteczność w łagodzeniu bólu porodowego.
 • Duży ekran LCD.
 • Działanie urządzenia nie wchodzi w interakcję z lekami.
 • Nie ma skutków ubocznych.
 • Dwuletnia gwarancja na produkt.
 • Urządzenie posiada certyfikat CE 0120.
 • Stymulator ma szerokie zastosowanie – oprócz łagodzenia bólu porodowego, wykorzystuje się go w celu zwalczania bólów ramion przy karmieniu, w łagodzeniu kontuzji sportowych, bólów menstruacyjnych, bólów kręgosłupa oraz bólów pooperacyjnych i po cesarskim cięciu.

2. Jak stosować stymulator TENS?

Zestaw stymulatora TENS zawiera, oprócz samego urządzenia, następujące elementy: pakiet czterech samoprzylepnych elektrod, dwie baterie plus dwie zapasowe, dwa zestawy przewodów plus jeden zapasowy, torebkę do przenoszenia stymulatora, smycz i instrukcję użycia urządzenia oraz przewodnik dla kobiet. Stymulator TENS pozwala kobiecie na swobodne poruszanie się w trakcie akcji porodowej. Przed zastosowaniem urządzenia należy przeczytać uważnie zamieszczoną do produktu ulotkę. W celu sprawdzenia działania stymulatora należy umieścić elektrody na przedramieniu. Można jednak od razu umieścić je w pozycji porodowej, tzn. przykleić je na plecach w okolicy krzyża. Po włączeniu urządzenia czuje się przyjemne pulsowanie i łaskotanie, które przyczynia się do zwiększania produkcji endorfin i enkefalin – naturalnych substancji przeciwbólowych wytwarzanych przez organizm, które wpływają na dobre samopoczucie i łagodzą napięcie.

Stymulator zawiera kilka przycisków, za pomocą których można zmieniać poziom intensywności impulsacji oraz ich charakter w zależności od fazy akcji porodowej. Jakie są ograniczenia użycia stymulatora TENS?

 • Nie można używać go podczas porodu w wodzie.
 • Zbyt słabo odczuwana impulsacja może sygnalizować konieczność wymiany baterii lub przewodów albo zmiany umiejscowienia elektrod na ciele.
 • Stymulatora nie mogą używać osoby z rozrusznikiem serca, mające choroby serca, epilepsję, gruźlicę, choroby nowotworowe, nagłe skoki ciśnienia lub bóle niewiadomego pochodzenia.
 • Stymulatora nie wolno używać przed 37 tygodniem ciąży, chyba że pod nadzorem położnej.
 • Nie można używać urządzenia na skórę zranioną, uszkodzoną, przeciętą lub w stanie zapalnym.

Stymulator TENS bazuje na przezskórnej stymulacji nerwowej. Urządzenie to doceniło już wiele kobiet w Polsce. Jeżeli chcesz rodzić z wykorzystaniem tego niewielkiego urządzenia, które mieści się w dłoni, najpierw skonsultuj się ze swoim lekarzem. Łagodna impulsacja pozwala łagodzić nieprzyjemne odczucia podczas porodu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze