Trwa ładowanie...

Sen – ciąża, dziecko, niemowlę, poród

Sny przytrafiają się każdemu z nas. Jedni śnią często a inni bardzo rzadko. Sny często zawierają symbole, przez które nasza podświadomość stara się przekazać nam różne informacje. Dzięki takim symbolom, możemy przewidzieć różne wydarzenia, które mają nastąpić w naszym życiu. Interpretując sen bardzo ważny jest główny symbol ale także tło czy odczucia.

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

spis treści

1. Sennik – ciąża

Sen, w którym ciąża jest głównym symbolem najczęściej oznacza pojawienie się czegoś nowego w naszym życiu. W realnym życiu jest to dziecko na które czeka się 9 miesięcy, natomiast we śnie to jakieś nowe rodzące się wydarzenie, ważna sprawa, która w dużej mierze wpłynie na życie osoby śniącej albo jej bliskiego otoczenia.

Stopień zaawansowania ciąży również jest bardzo ważny we śnie. Dzięki temu możemy mniej więcej określić kiedy dojdzie do tego wydarzenia. Jak widać sen o ciąży może zatem być swojego rodzaju przepowiednią.

2. Sennik – dziecko

Zazwyczaj sen o dziecku to dobry znak. Przyjęło się, że dziecko we śnie jest pozytywnym symbolem, pod warunkiem, że nie jest słabe, chore czy umierające. Symbolizuje wykorzystanie swoich szans i możliwości do rozwoju osobistego. Może oznaczać także konflikty spowodowane twoją niedojrzałą osobowością.

Czasami dziecko może się pojawiać u osób, które pragną dziecka lub się go spodziewają. Jeśli śniło ci się, że urodziłaś zdrowe, piękne dziecko to najprawdopodobniej symbolizuje to, że wszystkie twoje plany i projekty powiodą się.

Ważną rolę odgrywa też płeć dziecka oraz jego zachowanie. Jeśli dziecko zachowuje się arogancko i lekceważąco to znak, że może ty niedawno zachowałaś się niedojrzale. Kilkoro dzieci we śnie może symbolizować chaos jaki panuje w twojej duszy i nie możesz sobie z nim poradzić.

3. Sennik – niemowlę

Niemowlę we śnie najczęściej oznacza niedojrzałość ale także dobry rozwój w przyszłości. Sen z niemowlakiem w roli głównej jest korzystną wróżbą związaną z narodzinami nowych idei i możliwości, spełnieniem i ogólnie szczęściem rodzinnym.

Jeśli natomiast sen ma niepokojącą aurę, wtedy warto się zastanowić co w naszym życiu wymaga zmiany. Noworodek czasami odzwierciedla także wrażliwy charakter. Jeśli niemowlę jest wychudzone i płacze może zwiastować to stary finansowe.

Zobacz także:

4. Sennik – poród

Poród bardzo często śni się kobietom w ciąży i jest to naturalne, ponieważ myśl o porodzie jest dla nich stresująca.

Jeśli poród śni się osobom, które nie są w ciąży to oznacza to nowe możliwości, nowe idee. Jeśli dziecko urodzi się całe i zdrowe to dobry znak dotyczący interesów, życia osobistego. Natomiast, gdy dziecko jest chore lub płód jest martwy należy to wiązać odpowiednio z chorobą i żałobą.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.