Trwa ładowanie...

Sam nauczył się czytać, a jego IQ wynosi 139. Ma zaledwie 4 lata

Avatar placeholder
30.01.2023 21:57
4-latek potrafi policzyć do 100 w sześciu językach.
4-latek potrafi policzyć do 100 w sześciu językach. (Twitter @Reuters)

Teddy Hobbs to czteroletni chłopiec, który w 2022 roku został najmłodszym brytyjskim członkiem Mensy. Czterolatek otrzymał 139 punktów w teście IQ, a jego wiedza zaskakuje niejedną osobę.

spis treści

1. Czterolatek umie liczyć w sześciu językach

Teddy, syn 31-letniej Beth i 41-letniego Willa w wieku trzech lat został wpisany na elitarną listę, która zrzesza osoby znajdujące się w 2 proc. populacji o najwyższym ilorazie inteligencji. Chłopiec podczas testu uzyskał aż 139 punktów na 160 możliwych, co bez wątpienia było ogromnym zaskoczeniem dla wielu osób.

To jednak niejedyne osiągnięcie chłopca. Teddy Hobbs umie policzyć do 100 w sześciu językach: angielskim, mandaryńskim, walijskim, francuskim, hiszpańskim oraz niemieckim.

Zobacz film: "Jak wygląda urlop rodzicielski w Polsce?"

2. Rodzice chłopca są z niego dumni

Mama chłopca, Beth relacjonowała moment, w którym wraz z mężem dowiedziała się o wyniku syna:

- Wiedzieliśmy, że potrafi robić rzeczy, których nie potrafią jego rówieśnicy, ale nie sądzę, że zdawaliśmy sobie sprawę, jak dobry był.

Beth podkreśla jednocześnie, że jej czteroletni syn nie wykazuje zainteresowania typowymi dla dzieci w jego wieku zajęciami, takimi jak granie czy oglądanie telewizji.

- Jego pomysł na zabawę polega na tym, że siada i recytuję tabliczkę mnożenia - mówi mama chłopca.

Jak się okazuje, chłopiec potrafi nawet czytać Harrego Pottera, gdy jego rówieśnicy znają zaledwie kilka liter alfabetu. Małżeństwo przyznaje jednak, że nie pozwala chłopcu na lekturę tej książki, uważają, że jest na nią zbyt młody.

- Ma pomysł, by w przyszłości zostać lekarzem, ale jeśli zapytasz go, kim chce być, powie po prostu, że na razie chce się skupić na byciu sobą - mówi mama czterolatka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze