Trwa ładowanie...

Pułapka na rybiki. Sprawdź, jak szybko się ich pozbyć (WIDEO)

Avatar placeholder
23.11.2022 11:50

Rybiki to niewielkie insekty pokryte srebrną łuską, które najczęśniej możemy spotkać w kuchniach lub łazienkach. Aby tam zamieszkały, muszą zaistnieć sprzyjające warunki. Najbardziej lubią miejsca ciemne, wilgotne i ciepłe. Potrafią stosunkowo długo szukać idealnego obszaru do osiedlenia się. Potem nie jest tak łatwo je usunąć.

Niestety, dbanie o czystość nie zawsze pomoże uniknąć nam nieproszonych gości. Wystarczy jedno wilgotne miejsce w łazience, które zwabi rybiki i skłoni do zostania na dłużej. Ich preferencje żywieniowe również działają na naszą niekorzyść.

Dieta rybików opiera się głównie o skrobię i cukier, jednak nie pogardzą innymi produktami. Mogą zjeść chociażby kawałki naskórka lub włosy i łupież.

Zdarza im się też spożywać resztki pokarmów, które znajdują się na podłodze, a nawet celulozę. Powinniśmy więc liczyć się z tym, że rybiki mogą zniszczyć nam tapetę, papier toaletowy lub gazetę.

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się rybików z mieszkania. Jednym z nich jest zastawienie pułapki na tych niewielkich nieproszonych gości.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze