Trwa ładowanie...

Pomóżmy Izabelce wygrać z chorobą!

 Anna Krzpiet
05.01.2017 11:15
Izabelka walczy ze stwardnieniem guzowatym
Izabelka walczy ze stwardnieniem guzowatym

Iza Chrostowska skończyła właśnie roczek. Urodziła się ze stwardnieniem guzowatym i padaczką lekooporną. Stwardnienie guzowate to rzadka choroba genetyczna, w której przebiegu dochodzi do powstawania guzków o charakterze nienowotworowym na skórze, nerkach, serduszku, płucach, a nawet oczach. Na szczęście jest dla niej nadzieja. Niestety - nie w Polsce.

1. Diagnoza - stwardnienie guzowate

2.

Stwardnieniu guzowatemu w większości przypadków towarzyszą również nasilające się napady padaczkowe, a także rozwój groźnych zmian w mózgu. Maleńka Iza ma już za sobą operację, podczas której lekarze próbowali usunąć jej guza odpowiedzialnego za padaczkę. Operacja nie do końca się powiodła, ponieważ dziewczynka wciąż ma ataki padaczki, jest osłabiona i przemęczona chorobą.

Malutka Izabela cierpi na stwardnienie guzowate
Malutka Izabela cierpi na stwardnienie guzowate

3. Pomóż wygrać walkę!

W Polsce jedynym rozwiązaniem na zneutralizowanie objawów choroby Izy, jest przyjmowanie leków przeciwpadaczkowych, które mają hamować wstępowanie ataków. Niestety, leki te nie są w stanie wyleczyć choroby, a jedynie zminimalizować jej objawy.

Zobacz film: "Żelazo w ciąży"

Izabelka przyjmuje leki odkąd skończyła 3 tygodnie. Nieustannie osłabia się jej organizm, pogłębia się również uszkodzenie mózgu. Jedyną nadzieją jest zagraniczny wyjazd, który pomógłby w szczegółowej diagnostyce choroby i wykonaniu odpowiedniej operacji.

Nadzieją dla Izabelki jest zagraniczny wyjazd i operacja
Nadzieją dla Izabelki jest zagraniczny wyjazd i operacja

4.

Rodzice jednak nie są w stanie zasponsorować swojej córeczce takiego leczenia. Koszt samej diagnostyki to 40 tys. euro. Dlatego na tym etapie liczy się każda złotówka, która przybliża Izę do zdrowia. Dzięki waszej pomocy i wsparciu wszystko jest możliwe!

Darowiznę można przekazywać na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 

Tytułem: 29728 Chrostowska Izabela - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Dla Izabelki można również przekazać 1% podatku w formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904 

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj: 29728 Chrostowska Izabela.

To musisz wiedzieć

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze