Trwa ładowanie...

Pokazują linię prostą na dłoni w szczytnym celu

 Magdalena Bury
30.11.2018 09:33
#liniaprosta to często występujący hashtag
#liniaprosta to często występujący hashtag (Instagram)

Po raz kolejny Instagram i Facebook zapełnił się zdjęciami otwartych dłoni z nakreśloną na nich linią prostą. 21 marca to Światowy Dzień zespołu Downa. Z tej okazji Stowarzyszenie "Bardziej Kochani" wraz z Telewizją Lifetime organizują akcję "#Linia Prosta". Celem jest zbiórka środków na możliwość usamodzielnienia się chorych osób z zespołem Downa.

1. Linia prosta

Prosta, pojedyncza linia, która przecina otwartą dłoń, to jedna z charakterystycznych cech osób z zespołem Downa. Każdego roku, 21 marca, obchodzone jest ich święto. W ubiegłym roku dzięki Stowarzyszeniu "Bardziej Kochani" było o nim jeszcze bardziej głośno.

Telewizja Lifetime za każde zdjęcie przedstawiające przekreśloną dłoń oznaczone hashtagiem "#LiniaProsta" w mediach społecznościowych przekazała środki na rzecz stowarzyszenia zajmującego się osobami z zespołem Downa. Pieniądze zostały wykorzystane w projekcie "Mieszkanie chronione". Jego celem była pomoc w usamodzielnieniu się osobom z zespołem Downa.

Wiele osób wrzuca do sieci fotki z #liniaprosta.
Wiele osób wrzuca do sieci fotki z #liniaprosta. (Instagram)
Zobacz film: "Konkurs "Gerber Baby" rozstrzygnięty"

O akcji w 2017 roku pisaliśmy TUTAJ.

Efekty akcji przerosły najśmielsze oczekiwania. Właśnie dlatego postanowiono ją zorganizować po raz drugi. Tak jak w ubiegłym roku dołączają do niej polscy celebryci, m.in. Zosia Ślotała. Pokazanie swojej linii prostej na dłoni to nie tylko pomoc, ale i wyrażenie akceptacji dla odmienności osób z zespołem Downa.

Zosia Ślotała również włączyła się w akcję
Zosia Ślotała również włączyła się w akcję (Instagram @miss_zi)

Sprawdź także:

2. Druga edycja

Roczne utrzymanie pierwszego warszawskiego mieszkania treningowego dla osób z zespołem Downa i z niepełnosprawnością umysłową wynosi 200 tys. złotych. To nie tylko opłata za czynsz, ale także za żywność, pensje terapeutów i transport.

"Aby każdy z lokatorów czuł się komfortowo i mógł maksymalnie skorzystać z sesji treningowych, mieszkanie przeznaczone jest dla czterech osób i ma charakter rotacyjny. Można przebywać w nim od kilku tygodni do trzech miesięcy" - czytamy na stronie lifetimetv.pl.

Każdy z nas może pomóc. Za fotkę z przedstawioną linią prostą Telewizja Lifetime płaci stowarzyszeniu kolejne złotówki.

9-letni chłopiec z zespołem Downa śpiewa piosenkę Whitney Houston. Skradł już miliony ludzkich serc!
9-letni chłopiec z zespołem Downa śpiewa piosenkę Whitney Houston. Skradł już miliony ludzkich serc! [4 zdjęcia]

Whitney Houston wygrała prawie wszystkie muzyczne nagrody, jakie były do zdobycia. Teraz jej 9-letni

zobacz galerię

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze