Trwa ładowanie...

38-latka po orgazmie doznała udaru i paraliżu

 Aleksandra Miłosz
30.11.2018 16:52
38-latka po orgazmie doznała udaru i paraliżu
38-latka po orgazmie doznała udaru i paraliżu (dailymail.co.uk)

Miłosne uniesienie kojarzy nam się zazwyczaj z chwilami rozkoszy, zapomnienia i całkowitego oddania się intymnej chwili. Okazuje się jednak, że nie wszyscy przeżywają orgazm w ten sam sposób, a w przypadku pewnej 38-letniej Brytyjki seks z mężem doprowadził do udaru i paraliżu. Wydaje się to niewiarygodne, prawda? A jednak!

1. Nic nie zwiastowało tragedii...

Lucinda Allen była w 6. miesiącu ciąży, gdy stanęła na krawędzi śmierci. Ponieważ w ciągu pierwszych miesięcy u kobiety zdiagnozowano cukrzycę ciążową, musiała ona regularnie badać nie tylko poziom cukru, ale też ciśnienie krwi. Feralnego dnia zmierzyła rano ciśnienie, a następnie wróciła do łóżka, gdzie czekał na nią mąż Tony.

Jak się uchronić przed udarem mózgu?
Jak się uchronić przed udarem mózgu? [7 zdjęć]

Udaru mózgu doznaje w Polsce kilka tysięcy osób rocznie, najczęściej powyżej 60. roku życia. Niemalże

zobacz galerię

Po seksie, w czasie którego kobieta 2-krotnie doświadczyła orgazmu, zaczęła skarżyć się na ostry ból głowy tuż nad prawym okiem. Lucinda jednak zignorowała objawy, ponieważ niemal po każdym stosunku doświadczała podobnego bólu. Jednak kiedy ból był nie do zniesienia, a kobieta nie mogła usnąć, wiedziała już, że coś jest nie tak.

2. Szokująca diagnoza

Zobacz film: "Jak rozpoznać udar?"

Widząc, że żona wije się na łóżku z bólu, Tony postanowił wezwać karetkę pogotowia. Kiedy kobieta dotarła do szpitala, okazało się, że straciła zdolność mówienia, a z personelem medycznym komunikowała się, pisząc na papierze. Na szczęście lekarz, który zbadał ciężarną kobietę, od razu postawił trafną diagnozę: krwotok mózgowy.

Lekarze podjęli decyzję o wprowadzenie Lindy w stan śpiączki – dzięki temu mózg kobiety mógł odpocząć, a lekarze wykonać kraniotomię i zmniejszyć ciśnienie krwi w mózgu. Zespół medyczny miał na uwadze nienarodzone dziecko. Lekarze starali się utrzymać ciążę, ale byli też gotowi na przyjęcie przedwczesnego porodu. Na szczęście nie było to konieczne.

dailymail.co.uk
dailymail.co.uk

Po 6 dniach Lucinda została wybudzona ze śpiączki. Nie mogła jednak uwierzyć w to, co o jej przeżyciach mówili lekarze. Okazało się też, że za jej stan odpowiada nie jeden, ale aż 4 następujące po sobie udary. Po 3 miesiącach w szpitalu Lucinda na 2 dni wyszła do domu, aby następnie wrócić i urodzić wymarzoną córeczkę przez cesarskie cięcie.

Niestety mama dziewczynki nie będzie mogła biegać z córeczką po parku, ponieważ przebyte udary spowodowały wystąpienie paraliżu całej lewej strony ciała kobiety. Co było przyczyną tak tragicznych skutków orgazmu? Według neurochirurgów winę ponosi nieprawidłowość jednego z naczyń krwionośnych w mózgu.

Zobacz także:

Teraz kobieta apeluje – jeśli po orgazmie lub stosunku z partnerem odczuwasz niepokojące dolegliwości, natychmiast zgłoś się do lekarza. Dzięki temu być może uratujesz swoje życie!

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze