Trwa ładowanie...

Pluskwy w hotelowym pokoju. Jak sprawdzić, czy jest czysto?

Avatar placeholder
19.05.2021 21:54
Pluskwy w hotelowym pokoju. Jak sprawdzić, czy jest czysto?
Pluskwy w hotelowym pokoju. Jak sprawdzić, czy jest czysto? (123rf)

Żywią się krwią, łatwo się rozmnażają. Nie wiadomo skąd się biorą, ale są na tyle uciążliwe, że nie chcemy mieć z nimi do czynienia. Jak rozpoznać, czy w pokoju hotelowym są pluskwy?

spis treści

1. Miejsce żerowania pluskiew

Pluskwy nie pojawiają się z brudu i brud ich nie przyciąga. Prawdą jest jednak, że regularne sprzątanie i usuwanie niepotrzebnych przedmiotów, może nam pomóc w wykryciu pluskiew, które zagnieździły się w pomieszczeniu. Lepiej usunąć je jak najszybciej, ponieważ ich ugryzienia nie należą do najprzyjemniejszych.

Pluskwy możemy przynieść do mieszkania. Gnieżdżą się nawet w pięciogwiazdkowych hotelach. Jak rozpoznać, czy są w pokoju, w którym śpimy?

2. Jak sprawdzić pokój hotelowy pod kątem pluskiew?

Zobacz film: "Wysoka temperatura w mieszkaniu sprzyja pluskwom?"

Po wejściu do pokoju hotelowego pierwszym krokiem jest sprawdzenie łóżka. Pluskwy lubią ciepłe miejsca, a ich gniazda często znajdują się właśnie w materacach i miękkich częściach kanap. Jeśli znajdziemy na nich małe czarne kropki, prawdopodobnie są to odchody pluskiew.

Warto też sprawdzić zasłony i obrusy, gdyż tam też mogą się zagnieżdżać. Musimy też dokładnie obejrzeć prześcieradło. Jeśli znajdują się na nim jakiekolwiek plamy, w tym plamy krwi, to znaczy, że masz do czynienia z pluskwami.

O ich obecności świadczą też widoczne żywe lub martwe osobniki, a także oskórki po wylince larw i jaja. Jeśli tych owadów jest dużo w powietrzu może unosić się charakterystyczny zapach migdałów lub kolendry.

Jeśli zauważysz jeden z tych niepokojących znaków - lepiej zmień pokój, a nawet hotel. W przeciwnym razie możesz zostać pogryziony, a co gorsze - możesz też przynieść nieproszonych lokatorów do swojego domu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie