Trwa ładowanie...

Pilne wycofanie produktu. Sklepy w całej Polsce oddają pieniądze

Avatar placeholder
29.03.2024 14:20
Pilne wycofanie z Auchan. Produkt często kupowany przed świętami
Pilne wycofanie z Auchan. Produkt często kupowany przed świętami (East News)

Sieć sklepów Auchan zdecydowała o wycofaniu wyrobu cukierniczego marki własnej. Chodzi o wafle tortowe pełnoziarniste. Powodem są niewłaściwe wyniki fizykochemiczne produktu.

spis treści

1. Wycofanie wafli

Auchan wycofuje ze sprzedaży wafle tortowe pełnoziarniste kwadratowe 160 g o dacie przydatności 09.08.2024 rok i prosi, by ich nie spożywać. Produkt, jak uzasadnia sprzedawca, ma niewłaściwą jakość. Kod kreskowy (EAN) wafli to 5904215164708, a numer partii - 12112023B03.

Producentem wyrobu jest Eurowafel sp. z o.o., sp. k., ul. Władysława Grabskiego 23, 32-640 Zator, a dystrybutorem Auchan, ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno.

Zobacz film: "Nadwaga i otyłość to coraz powszechniejszy problem"

Warto sprawdzić, czy mamy ten produkt w domu. Bywa on kupowany m.in. przed świętami, służąc jako baza do ręcznie przygotowywanych ciast i tortów.

Zakupioną partię wafli można wyrzucić lub zwrócić do sklepu tam, gdzie została zakupiona. Klienci otrzymają wtedy całkowity zwrot kosztów za ten produkt.

Wycofane wafle
Wycofane wafle (Auchan)

2. Wycofane mięso

Ostatnie głośne wycofanie produktu z sieci Auchan dotyczyło paczkowanego mięsa z indyka. W tym przypadku również nie spełniał wymagań jakościowych. Nie sprecyzowano jednak, co było przyczyną wady jakościowej mięsa.

"Drodzy Klienci, w trosce o Wasze bezpieczeństwo, na prośbę Inspekcji Weterynaryjnej, firma Auchan została zobligowana do wycofania produktu, z uwagi na niewłaściwą jakość mikrobiologiczną surowca" - napisano w komunikacie opublikowanym na stronie sklepu.

Wycofanie dotyczyło produktów: Sznycle z fileta indyka 400 g, Sznycle z indyka 720 g i Filet z indyka VAC producenta Indykpol.

Auchan informuje, że konsumenci, którzy zakupili wskazaną partię mięsa, proszeni są o niespożywanie go, wyrzucenie lub zwrot do sklepu, w którym produkt został zakupiony.

Za zwrócony produkt klient otrzyma pełny zwrot kosztów zakupu.

"Produkt zwrócony zostanie całkowicie zrefundowany. Przepraszamy za problem i dziękujemy za zrozumienie" - czytamy w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze