Trwa ładowanie...

Pielęgniarka zaprosiła rodziców zmarłego dziecka na szczepienie. Kuriozalna pomyłka przychodni

“Zapraszamy na szczepienie z córką”. Takie słowa padły z ust pielęgniarki wrocławskiej przychodni w kierunku Pauliny Janowicz — mamy Oli, która zmarła ponad rok temu z powodu padaczki lekoopornej. Na skutek pomyłki wspomnienia i ból powróciły, tym bardziej że, zdaniem rodziców dziewczynki, córka zmarła na skutek powikłań po szczepieniu. Przedstawiciele placówki medycznej wystosowali przeprosiny.

Zobacz film: "Obowiązkowe szczepienia w Polsce"
spis treści

1. Przyczyna śmierci

Ola przyszła na świat w 37. tygodniu ciąży. Po kilku tygodniach od narodzin lekarze stwierdzili u niej zespół Westa, czyli dziecięcą padaczkę. Pacjentów z tą chorobą nie poddaje się szczepieniom, jednak Ola została do nich zakwalifikowana. Rodzice dziewczynki uważają, że lekarze zlekceważyli długotrwałą żółtaczkę i jednostronne napięcie, niepotrzebnie podali dziecku szczepionkę, co przyczyniło się do rozwoju padaczki i śmierci dziecka.

Niepożądane odczyny poszczepienne - co warto o nich wiedzieć?
Niepożądane odczyny poszczepienne - co warto o nich wiedzieć? [5 zdjęć]

Szczepionki są złożonymi preparatami. W ich skład wchodzą żywe lub zabite drobnoustroje lub ich fragmenty

zobacz galerię

2. Pomyłka pielęgniarki

Historia rodzinna powróciła do mediów na skutek niefortunnego zdarzenia z udziałem mamy Oli i pracownicy Centrum Zdrowia “Mama i Ja”. Prawdopodobnie błąd pielęgniarki to wynik zaniedbania osoby, która powinna zaktualizować dane dotyczące zmarłej dziewczynki w jej karcie zdrowia.

O zdarzeniu poinformowała mama Oli, Paulina Janowicz
O zdarzeniu poinformowała mama Oli, Paulina Janowicz (YouTube)

Jednak przeciwnicy szczepień uznali jej działanie jako celowe i okrutne. Porównali kobietę do funkcjonariusza policji.

Przychodnia opublikowała przeprosiny w mediach społecznościowych
Przychodnia opublikowała przeprosiny w mediach społecznościowych (Facebook)

Konsekwencją tego zdarzenia był ich głośny sprzeciw wobec nakazu szczepienia dzieci. Na forum przychodni rozgorzała dyskusja pomiędzy przeciwnikami a zwolennikami szczepień.

Nie przemawiają do nich argumenty mówiące o tym, że nie ma potwierdzenia na scenariusz przedstawiony przez mamę Oli, nie przyjmują też do wiadomości faktu, że niepożądane odczyny poszczepienne u dzieci się zdarzają.

Stwierdzili, że choroba i śmierć dziewczynki to wynik powikłań po szczepieniu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.