Trwa ładowanie...

Opaski dla dzieci mogą być niebezpieczne. Mama ostrzega przed uduszeniem

Opaski z kokardkami zakładane są coraz młodszym dzieciom. Wyglądają uroczo, ale mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Młoda mama ostrzega innych rodziców po tym, jak córeczka jej przyjaciółki udusiła się opaską, która zsunęła się na jej nosek i usta podczas snu.

Zobacz film: ""Mój mały głos - wielka sprawa" na Dzień Ziemi"

spis treści

1. Ozdobne opaski do włosów dla dzieci

Kolorowe opaski dla noworodków i małych dzieci cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród tzw. instarodziców. Zdjęcia maluchów w opaskach dopasowanych do reszty stroju wyglądają naprawdę uroczo.

Jedna z mam z Glasgow ostrzega jednak, że mogą być one śmiertelnie niebezpieczne, szczególnie dla tych najmłodszych dzieci. W poście na Facebooku, który stał się viralem, przestrzega przed tą ozdobą.

Przywołuje historię swojej przyjaciółki, która straciła 14-tygodniową córeczkę. Dziewczynka spała po spacerze. Na główce miała opaskę. W trakcie snu zsunęła się ona na usta i nosek dziecka. Gdy mama zajrzała do wózka sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, dziewczynka nie oddychała. Mimo udzielenia natychmiastowej pomocy, nie udało się jej uratować.

Sekcja zwłok wykazała, że dziecko zmarło w wyniku uduszenia.

2. Ostrożnie z opaskami na włosy

Kobieta, za zgodą przyjaciółki, postanowiła podzielić się tą historią z innymi rodzicami. Opaski są coraz bardziej popularne i niewiele osób zdaje sobie sprawę, że mogą spowodować nawet śmierć dziecka. Jeśli już chcemy ''ozdobić'' niemowlaka, powinniśmy cały czas go obserwować.

Nie wolno też zakładać takich opasek do spania. Wtedy ryzyko zsunięcia jest największe. Post ma być przestrogą dla rodziców.

Dowiedz się więcej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza