Trwa ładowanie...

Odprawiali mszę. Nagle podszedł do nich chłopiec i się zaczęło

Avatar placeholder
15.03.2024 07:05
Odprawiali mszę. Nagle podszedł do nich chłopiec i się zaczęło
Odprawiali mszę. Nagle podszedł do nich chłopiec i się zaczęło (TikTok)

W Kościele Starokatolickim Mariawitów w Płocku doszło do uroczego zdarzenia, które zostało sfilmowane i szybko podbiło serca użytkowników TikToka, gromadząc niemal 300 tys. wyświetleń. Mały chłopiec podczas mszy postanowił na własną rękę zbadać teren ołtarza, stając się głównym bohaterem nagrania.

spis treści

1. Dziecięca ciekawość spotyka się z empatią

Znajdując się na ołtarzu, chłopiec nie zawahał się wyrazić swojej dziecięcej ciekawości, łapiąc księży za szaty. Duchowni przyjęli jego obecność z ciepłem i życzliwością. Pierwszy z kapłanów obdarzył go pocałunkiem w czoło, drugi podał mu rękę.

Kiedy ceremonia dobiegała końca, a księża przygotowywali się do opuszczenia ołtarza, jeden z nich podjął decyzję o wzięciu chłopca na ręce i zabrał go ze sobą w kierunku zakrystii. Po chwili przyniósł go z powrotem pod ołtarz i z uśmiechem przekazał na ręce matki.

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"

Według internautów księża udowodnili swoim zachowaniem, że "kościół jest miejscem dla wszystkich", a życzliwość i zrozumienie są ważniejsze niż niezakłócona ceremonia.

2. Kościół Starokatolicki Mariawitów - czym jest?

Kościół Starokatolicki Mariawitów jest kościołem chrześcijańskim nurtu katolickiego, który prawnie działa w Polsce i we Francji.

Nie ustanawia dogmatów ani nie uznaje tych dogmatów, które zostały ogłoszone po rozdziale Kościoła powszechnego w 1054 roku. Oznacza to, że nie akceptuje m.in. prymatu żadnego biskupa oraz nieomylności człowieka w sprawach wiary i moralności. Nie obowiązuje w nim też celibat duchownych, a wszystkie posługi (np. udzielenie ślubu, chrztu, pogrzebu) są w nim bezpłatne.

3. Komentarze internautów

Wielu internautów było zachwyconych postawą duchownych, równie wielu zastanawiało się, dlaczego rodzice nie zareagowali, zanim chłopiec wszedł na ołtarz. Nie zabrakło też humorystycznych akcentów.

@pastelowyy

boże ciało 🙂

♬ dźwięk oryginalny - pastelowyy

"Dobry sposób na odpoczynek w niedzielę. Zaprowadzę bąbelka rano na pierwszą mszę i z ostatniej odbiorę!" - napisała jedna z matek, zyskując pod komentarzem tysiące polubień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze