Przejdź na WP

Objaw guza mózgu u dziecka. W diagnozie pomogło nagranie

Instynkt matki jest jednym z najsilniejszych. Gdy Kay Parsons zauważyła, że szyja jej córki wygląda nienaturalnie, postanowiła zabrać ją do lekarza. Tam powiedzieli jej, że to z powodu postawy podczas snu. Kay się nie poddała. Okazało się, że jej obawy nie były bezpodstawne.

Zobacz film: "Jak rozpoznać udar? Najważniejsze objawy"

1. Objaw guza mózgu - przechylanie głowy na bok

Ryleigh Goodfrey ma obecnie 3 lata i za sobą 13 operacji mózgu, a także radioterapię i chemioterapię. U dziewczynki zdiagnozowano guza mózgu w III stadium. Wszystko dzięki jej matce, która zauważyła, że dziewczynka dziwnie chodzi.

Ryleigh od pewnego czasu miała przykurczoną szyję. Przez to przekrzywiała główkę na jedną stronę. Gdy Kay wybrała się z nią do lekarza, ten powiedział, że to pewnie przez to, że dziewczynka śpi w niewygodnej pozycji.

Kay nie dawało to jednak spokoju, zwłaszcza, że pojawił się kolejny objaw. Jej córka codziennie wymiotowała o tej samej porze. Kay postanowiła nakręcić krótki filmik, na którym jej córka chodzi z przekrzywioną główką. To wzbudziło niepokój lekarzy i postanowili przeprowadzić dodatkowe badania.

U Ryleigh zdiagnozowano guza mózgu w III stadium.

2. Guz mózgu w okolicach szyi

Guz u Ryleigh umiejscowił się w okolicach pnia mózgu, co bardzo utrudniało chirurgom dotarcie do niego. Pierwsza operacja Ryleigh trwała 20 godzin, mimo że lekarze początkowo zakładali, że będzie to 8-12 godzin.

Dziewczynka przeszła też rundę chemioterapii i radioterapii. Lekarze wykonali też aż 13 operacji, żeby pokonać guza. Nie dało się go usunąć całkowicie, ale jest stabilny i nie rośnie. Wymaga jednak dalszego leczenia.

Na razie Ryleigh wróciła do domu, gdzie świętowała swoje urodziny. W październiku czeka ją dalsze leczenie.

Objaw guza mózgu u dziecka. W diagnozie pomogło nagranie
Objaw guza mózgu u dziecka. W diagnozie pomogło nagranie (facebook.com)

Kay przekonuje rodziców, że powinni ufać swojemu instynktowi. Jeśli widzą, że z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego, muszą drążyć problem i dążyć do jego rozwiązania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.