Trwa ładowanie...

O której twoje dziecko powinno iść spać? Ta tabela miała pomóc, a wywołała śmiech u tysięcy rodziców na świecie

 Aleksandra Miłosz
20.09.2021 18:56
Tabela miała ułatwić rodzicom decyzję o godzinie, w jakiej ich dzieci powinny iść spać. W rzeczywistości wywołała jedynie śmiech
Tabela miała ułatwić rodzicom decyzję o godzinie, w jakiej ich dzieci powinny iść spać. W rzeczywistości wywołała jedynie śmiech ((123rf, Facebook) )

Wyspane dziecko, to szczęśliwe dziecko – to wiesz na pewno, jeśli jesteś rodzicem. Jak często jednak zdarza ci się próba usypiania twojej pociechy, która opiera się temu jak tylko może? Już prawie śpi i... nagle przypomina sobie, że jeszcze musi się pobawić ulubioną zabawką. Ty zaciskasz pięści i próbujesz dalej. Teraz naukowcy przyszli ci z pomocą. No właśnie, czy rzeczywiście?

spis treści

1. Jak długo powinno spać dziecko?

"Creative Child Magazine" opublikował na Facebooku tabelę godzin, w jakich, zależnie od wieku, twoje dziecko powinno pójść spać. Jej celem było ułatwienie rodzicom podjęcia decyzji o porze w jakiej ich pociecha musi położyć się do łóżka, jeśli rano ma wstać wypoczęta i gotowa na nowy dzień.

W rzeczywistości pod postem pojawiły się dziesiątki komentarzy rodziców, u których tabela wywołała... salwy śmiechu. Dlaczego? Wykres zaczyna się od drugiego roku życia dziecka. Zapewne według autorów regularność usypiania młodszych dzieci jest niemożliwa. Zgodnie z tabelą 2-latek powinien usypiać o godzinie... 19. Czy to w ogóle możliwe?

Zobacz film: "Biały szum trzykrotnie skraca czas potrzebny niemowlęciu do zaśnięcia"
(Facebook.com) Tabela miała pomóc w usypianiu dzieci. Została wyśmiana przez rodziców
(Facebook.com) Tabela miała pomóc w usypianiu dzieci. Została wyśmiana przez rodziców

Godzina pójścia do łóżka wydłuża się o 15 minut wraz z każdym rokiem życia dziecka. I tak, 3-latek powinien spać o 19.15, 4-latek o 19.30, a 5-latek o 19.45. Tabela kończy się na 18-latku, którego rodzice powinni usypiać o 23.

Bezpieczny sen dziecka
Bezpieczny sen dziecka [7 zdjęć]

Pojawiły się nowe wytyczne Amerykańskiej Akademii Pediatrii (AAP), które mają zminimalizować występowanie

zobacz galerię

2. O jakiej porze w rzeczywistości zasypiają maluchy?

Jak wygląda rzeczywistość? Pracujący rodzice są w domu często dopiero ok. 17. Do tego czasu dziecko jest w żłobku, przedszkolu lub pod opieką babci czy niani. Potem wspólny posiłek, zabawa, kąpiel dziecka i kolacja. Zanim się obejrzysz, na zegarze już 20. Czasem jednak musisz zrobić zakupy i posprzątać w domu, więc godzina usypiania malucha przesuwa się na 21. Też tak masz?

Zobacz także:

To normalne – świadczą o tym setki komentarzy i tysiące udostępnień przez rodziców, którzy uważają, że opublikowany wykres jest co najmniej śmieszny.

Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu: Ile powinno spać dziecko? Nowe zalecenia lekarzy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze