Trwa ładowanie...

O której twoje dziecko powinno iść spać? Ta tabela miała pomóc, a wywołała śmiech u tysięcy rodziców na świecie

Wyspane dziecko, to szczęśliwe dziecko – to wiesz na pewno, jeśli jesteś rodzicem. Jak często jednak zdarza ci się próba usypiania twojej pociechy, która opiera się temu jak tylko może? Już prawie śpi i... nagle przypomina sobie, że jeszcze musi się pobawić ulubioną zabawką. Ty zaciskasz pięści i próbujesz dalej. Teraz naukowcy przyszli ci z pomocą. No właśnie, czy rzeczywiście?

Zobacz film: "Biały szum trzykrotnie skraca czas potrzebny niemowlęciu do zaśnięcia"

"Creative Child Magazine" opublikował na Facebooku tabelę godzin, w jakich, zależnie od wieku, twoje dziecko powinno pójść spać. Jej celem było ułatwienie rodzicom podjęcia decyzji o porze w jakiej ich pociecha musi położyć się do łóżka, jeśli rano ma wstać wypoczęta i gotowa na nowy dzień.

W rzeczywistości pod postem pojawiły się dziesiątki komentarzy rodziców, u których tabela wywołała... salwy śmiechu. Dlaczego? Wykres zaczyna się od drugiego roku życia dziecka. Zapewne według autorów regularność usypiania młodszych dzieci jest niemożliwa. Zgodnie z tabelą 2-latek powinien usypiać o godzinie... 19. Czy to w ogóle możliwe?

(Facebook.com) Tabela miała pomóc w usypianiu dzieci. Została wyśmiana przez rodziców
(Facebook.com) Tabela miała pomóc w usypianiu dzieci. Została wyśmiana przez rodziców

Godzina pójścia do łóżka wydłuża się o 15 minut wraz z każdym rokiem życia dziecka. I tak, 3-latek powinien spać o 19.15, 4-latek o 19.30, a 5-latek o 19.45. Tabela kończy się na 18-latku, którego rodzice powinni usypiać o 23.

Bezpieczny sen dziecka
Bezpieczny sen dziecka [7 zdjęć]

Pojawiły się nowe wytyczne Amerykańskiej Akademii Pediatrii (AAP), które mają zminimalizować występowanie...

zobacz galerię

Jak wygląda rzeczywistość? Pracujący rodzice są w domu często dopiero ok. 17. Do tego czasu dziecko jest w żłobku, przedszkolu lub pod opieką babci czy niani. Potem wspólny posiłek, zabawa, kąpiel dziecka i kolacja. Zanim się obejrzysz, na zegarze już 20. Czasem jednak musisz zrobić zakupy i posprzątać w domu, więc godzina usypiania malucha przesuwa się na 21. Też tak masz?

Zobacz także:

To normalne – świadczą o tym setki komentarzy i tysiące udostępnień przez rodziców, którzy uważają, że opublikowany wykres jest co najmniej śmieszny.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.