Trwa ładowanie...

Mama zdradza prosty trik. Nowe pędy storczyka. Co zrobić, żeby nie uschły? (WIDEO)

Zobacz film: "Nowe pędy storczyka. Co zrobić, żeby nie uschły?"

Storczyki to rośliny, które pokochali Polacy. Są stosunkowo łatwe w uprawie i pielęgnacji. Przez większość roku cieszą oko kolorowymi kwiatami.

Podczas uprawy storczyków warto pamiętać o pewnych zasadach. Rośliny te potrzebują dużo światła, ale w formie rozproszonej. Najlepiej postawić doniczkę na wschodnim parapecie.

Pamiętaj jednak, że storczyki nie powinny stać w pokoju dziecka, a alergicy powinni unikać z nimi kontaktu.

Kolejną ważną rzeczą jest podlewanie. Storczyki nie lubią, gdy woda stoi w podłożu. Podlewamy je dopiero jak będą miały sucho. Rośliny dość szybko się rozrastają i wówczas często pojawia się na ich pędach lepka substancja. O co chodzi?

Lepką substancją najczęściej znajdziemy na łodygach rośliny i liściach. Najprawdopodobniej winowajcą są tarczniki, czyli owady, które wysysają soki z rośliny. Pasożytują na niej, co stopniowo prowadzi do osłabienia rośliny, a w konsekwencji do jej usychania.

Owady te mają od 1 do 6 mm wielkości, przywierają do rośliny, więc czasami trudno jest je zauważyć. Mogą to być również wełnowce, które są dla nas niewidoczne, a uwielbiają żywić się storczykami.

Wówczas można kupić specjalne preparaty na wełnowce i tarczniki, którymi wystarczy opryskać roślinę. Jednak warto wspomóc się również domowym sposobem.

Co zrobić gdy storczyk puszcza nowe pędy, a na nich pojawiają się lepkie kropelki i po jakimś czasie pęd usycha? Jest na to rozwiązanie. Jeśli hodujesz storczyki to powinnaś znać ten trik. Dzięki temu rozwiążesz bardzo szybko ten problem.

Obejrzyj WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza