Trwa ładowanie...

Nietypowy objaw cichego udaru (WIDEO)

Avatar placeholder
05.10.2021 22:42

''Cichy udar'' powstaje, gdy dochodzi do zaburzeń w przepływie krwi przez małe naczynia krwionośne w mózgu. Chociaż objawy ''cichego udaru'' nie są tak intensywne jak w przypadku udaru jawnego, to może dojść do uszkodzeń istoty białej, czego skutkiem jest szereg uciążliwych dolegliwości.

1. Czym jest cichy udar?

''Ciche udary'' zostawiają ślad w naszym mózgu i choć nie są widoczne na pierwszy rzut oka, powodują wiele problemów. Mogą przyczyniać się do zwiększenia ryzyka rozwoju choroby Parkinsona i Alzheimera, a także udaru mózgu.

2. Cichy udar - objawy

W przypadku jawnego udaru mózgu dolegliwości są widoczne od razu. Dochodzi jednostronnego osłabienia lub drętwienia kończyn, zaburzeń mowy i problemów z widzeniem.

Chory ma też niepewny chód, odczuwa również ostry ból głowy. Udar mózgu daje bardzo charakterystyczne objawy i łatwo go rozpoznać. Zupełnie inaczej sprawa ma się z ''cichym udarem''. Może zostać wykryty dopiero podczas badania rezonansem magnetycznym.

Jakie są objawy, które mogą świadczyć o tym, że przeżyliśmy ''cichy udar'' i nasz mózg nie funkcjonuje tak jak powinien. Na co zwrócić uwagę? Zobacz WIDEO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wiecej na ten temat dowiesz się z: Objawy udaru mózgu u kobiet. Często są bagatelizowane.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze