Trwa ładowanie...

Naturalny sposób na podkreślenie ciemnych włosów

Avatar placeholder
30.11.2018 16:36
Dzięki płukankom z kawy w prosty i tani sposób możemy poprawić wygląd ciemnych włosów
Dzięki płukankom z kawy w prosty i tani sposób możemy poprawić wygląd ciemnych włosów (123rf)

Osoby, które lubią kawę i często ją piją, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ciężko wywabić plamy po kawie. Jednak koloryzujące właściwości nie zawsze są wadą. Dzięki nim można bowiem w naturalny sposób podkreślić kolor ciemnych włosów.

Osoby posiadające brązowe włosy mogą z powodzeniem wykorzystać kawę do wykonywania płukanek, które dodadzą blasku i przyciemnią włosy. Ponadto płukanka z kawy sprawi również, że nasze włosy będą rosły szybciej, ponieważ kofeina zawarta w kawie pobudzi cebulki do wzrostu.

Płukanka z kawy jest banalnie prostym sposobem na poprawę kondycji ciemnych włosów, a na dodatek kosztuje dosłownie grosze i ma obłędny zapach. Można ją uzupełniać o ulubione odżywki i maski, co zagwarantuje poprawę kondycji włosów.

Jak wykonać płukankę? Wystarczy zrobić 2-4 filiżanki espresso lub zaparzyć 4 łyżeczki kawy w kubku pod przykryciem przez ok. 15 minut. Koniecznie poczekaj, aż kawa przestygnie i przelej ją przez filtr lub drobne sitko, ponieważ fusy z kawy bardzo ciężko wypłukać z włosów. Naturalny kosmetyk można stosować na kilka sposobów.

Zobacz film: "Jak wybrać dobrą kawę?"
10 produktów do włosów, których nie powinnaś nigdy używać
10 produktów do włosów, których nie powinnaś nigdy używać [10 zdjęć]

Na wygląd i kondycję włosów niekorzystny wpływ ma wiele różnych czynników, takich jak promieniowanie

zobacz galerię

Jednym z nich jest polanie włosów kawą po myciu. Kawy nie spłukujemy, normalnie suszymy i układamy włosy.

Można też najpierw polać suche włosy kawą i pozostawić na 30 minut, po czym umyć włosy szamponem.

Płukankę z kawy można również wykonać po umyciu włosów i spłukać po kilku minutach, gdy kończymy prysznic.

Jeśli zależy nam na tym, aby efekt przyciemnienia włosów był silniejszy, należy umyć włosy szamponem i polać włosy kawą. Włosy można owinąć folią i ręcznikiem dla wzmocnienia rezultatu, a następnie trzeba poczekać 20 minut. Włosy spłukujemy piwem lub octem jabłkowym, co sprawi, że kolor zostanie zamknięty w środku włosa. Koniecznie jednak spłucz włosy na koniec letnią wodą.

Płukankę z kawy można również zastosować w zupełnie inny sposób. Umyj włosy szamponem i dokładnie spłucz pianę. Pozwól im wyschnąć, a następnie spryskaj włosy na całej długości kawą wlaną do buteleczki ze spryskiwaczem. Delikatnie rozczesz włosy i po 20 minutach spłucz je letnią wodą.

ZOBACZ TAKŻE:

Stosując takie płukanki, należy pamiętać, aby zawsze dobrać ilość kawy do długości i gęstości włosów, jednak zazwyczaj wystarczają 2-4 kubki. Bardzo ważne jest, aby nie używać kawy rozpuszczalnej, ponieważ zawarte w niej dodatki mogą uszkodzić włosy. Używaj również tylko dobrze przestudzonego napoju. Skóra głowy jest bardzo delikatna, więc jeśli kawa parzy cię jeszcze w palce, na skórze głowy odczujesz tę temperaturę jeszcze bardziej.

Nie warto również stosować płukanek z kawy do przyciemnienia bardzo jasnych lub rozjaśnianych włosów, ponieważ mogą pozostawić na nich plamy. Pamiętaj również, aby przed założeniem ręcznika na włosy dokładnie spłukać miksturę z włosów, aby nie poplamić materiału.

Kawowe płukanki można stosować raz na 1-2 tygodnie.

Polecane dla Ciebie