Trwa ładowanie...

Najbardziej kazirodcza rodzina na świecie. Horror przez lata pozostał niezauważony

Avatar placeholder
23.09.2023 18:20
Najbardziej kazirodcza rodzina na świecie. Horror przez lata pozostał niezauważony
Najbardziej kazirodcza rodzina na świecie. Horror przez lata pozostał niezauważony (Facebook)

Widok, który funkcjonariusze policji zastali na odizolowanej farmie w pobliżu australijskiego buszu, na długo pozostanie im w pamięci. Najbardziej kazirodcza rodzina na świecie to historia rodem z horroru.

spis treści

1. Dom z horroru

Cztery pokolenia okrutnego kazirodztwa przeszły praktycznie niezauważone. Dopiero w 2012 roku władze natrafiły na 40-osobową rodzinę, której członkowie mieli kontakt seksualny z co najmniej jednym krewnym.

Klan Coltów, pseudonim nadany przez sąd, by chronić prawdziwą tożsamość ofiar, mieszkał w zdewastowanym domu, w skrajnym brudzie i ubóstwie w miejscu oddalonym od Sydney o cztery godziny.

Zobacz film: "Niemowlę prawie umarło przez pocałunek"

Tim Colton, głowa rodziny, był ojcem potomków swoich dzieci, a także wnuków. Jego żona June, która sama była owocem kazirodczego związku rodzeństwa, miała z nim siedmioro dzieci.

Horror trwał przez wiele lat
Horror trwał przez wiele lat (Materiały policyjne)

2. Przerażające warunki

Policja na ślad tego przerażającego procederu natrafiła dopiero w 2012 roku. Funkcjonariusze byli zdruzgotani tym, co zastali na miejscu. "Nigdy nie pogodzę się z tym, co tam zobaczyłam" - powiedziała jedna z nich podczas zeznań.

Dwanaście osób miało potworne deformacje twarzy i kłopoty z mówieniem. Klan Coltów był poważnie niedożywiony, niepiśmienny, zamieszkiwali obskurne budynki, spali obok wiader z odchodami, a ich higiena była fatalna.

Na farmie nie było prądu, kanalizacji ani wody. Młodsi członkowie rodziny nie umieli korzystać z toalety szczoteczki do zębów ani papieru toaletowego, zmagali się z infekcjami grzybiczymi, a ich zęby po prostu gniły.

Warunki na farmie były przerażające
Warunki na farmie były przerażające (Materiały policyjne)

3. Koniec klanu Coltów

Policja zajęła się sprawą zupełnie przez przypadek. Na placu zabaw jedno z dzieci podsłuchało rozmowę rodzeństwa Coltów - ich siostra była w ciąży i próbowali zgadnąć, który z braci jest ojcem dziecka.

To zapoczątkowało łańcuch wydarzeń, który doprowadził do śledztwa i odkrycia gospodarstwa. Policja ustaliła, że dzieci i dorośli regularnie angażowali się w czynności seksualne, co skutkowało genetycznie zdeformowanym potomstwem.

Tim i June zapoczątkowali ponure drzewo genealogiczne. Kobieta zmarła w 2001 roku, a jej mąż w 2009 roku. Zostali zakopani na farmie, a pozostali członkowie rodziny kontynuowali kazirodczy klan.

Badania DNA okazały się nie lada wyzwaniem. Dorosłych członków rodziny Coltów skazano podczas procesu za gwałt, krzywoprzysięstwo i kontakty seksualne z nieletnimi.

Dominika Najda, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze