Trwa ładowanie...

Lipoliza iniekcyjna na worki pod oczami

 Agnieszka Gotówka
05.10.2020 14:39
Lipoliza iniekcyjna na worki pod oczami
Lipoliza iniekcyjna na worki pod oczami

Na trwałe usunięcie tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała pozwala zabieg lipolizy iniekcyjnej. Dzięki zastosowaniu tej metody możliwe jest również usunięcie worków pod oczami. Zmęczona twarz wygląda bardzo niekorzystnie. Przekrwione oczy czy worki pod oczami to tylko niektóre ze skutków tego stanu. Czasem można usunąć je w sposób nieinwazyjny, w niektórych sytuacjach jednak konieczna może okazać się pomoc specjalisty i najnowszych metod, jakie oferuje medycyna estetyczna.

By na stałe usunąć worki pod oczami, można skorzystać z bezoperacyjnego zabiegu lipolizy iniekcyjnej. Warto pamiętać, że nie jest to metoda odchudzania, a jedynie sposób modelowania sylwetki u osób szczupłych. W czasie zabiegu tkanka tłuszczowa usuwana jest z miejsc, z których nie można pozbyć się jej za pomocą diety czy intensywnych ćwiczeń.

W obrębie twarzy są to zatem obszary tj.:

  • podbródek,
  • okolice oczu,
  • policzki (tzw. chomiki).
Zobacz film: "Czego unikać w ciąży?"

Z zabiegu lipolizy iniekcyjnej można również skorzystać, by pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc tj.:

  • brzuch (jeśli jest lekko zaokrąglony),
  • ramiona i kolana,
  • plecy i okolice pach,
  • uda (po stronie zewnętrznej i wewnętrznej),
  • pośladki.
Przekrwione oczy czy worki pod oczami to tylko niektóre ze skutków zmęczenia
Przekrwione oczy czy worki pod oczami to tylko niektóre ze skutków zmęczenia

Skóra po lipolizie iniekcyjnej jest równa i gładka, dopasowuje się ponadto do nowych kształtów.

1. Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Warto zaznaczyć, że jest on mało inwazyjny i trwa stosunkowo krótko (ok. 40 minut). Do usuwania worków pod oczami używa się dwóch substancji – wyciągu z soi (fosfatydylocholiny) i soli żółciowej (deoksycholatu). Preparat wstrzykuje się za pomocą cienkiej igły, dochodzi wówczas do rozpuszczenia komórek tłuszczowych. W okolicy ukłucia pojawić się może lekkie zaczerwienienie. W niektórych przypadkach pojawiają się siniaki, które jednak dość szybko znikają.

To też warto wiedzieć

Zaleca się, by zabieg powtórzyć co najmniej trzy razy w odstępach ok. 4-tygodniowych. Pozwoli to na osiągnięcie zamierzonego efektu. Koszt usunięcia worków pod oczami z wykorzystaniem lipolizy iniekcyjnej to ok. 300 zł za jeden zabieg.

Lipoliza iniekcyjna pozwala na stałe usunąć nagromadzony w okolicy oczu tłuszcz. Zabiegu nie wolno jednak wykonywać w czasie ciąży i karmienia piersią. Z tej metody nie mogą również skorzystać osoby otyłe, chorujące na cukrzycę lub padaczkę, jak również pacjenci uczuleni na jaja i/lub soję.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze