Trwa ładowanie...

Lekarze doradzali aborcję. Dziecko urodziło się zdrowe

Avatar placeholder
24.12.2018 09:32
Lekarze doradzali aborcję. Dziecko urodziło się zdrowe
Lekarze doradzali aborcję. Dziecko urodziło się zdrowe (dailymail.co.uk)

Jordan Squires podczas badań prenatalnych dowiedziała się, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że jej dziecko urodzi się z zespołem Downa. Lekarze doradzali jej aborcję, ale kobieta nie posłuchała.

1. Badania w ciąży

Jordan Squires z Middlesbrough była bardzo szczęśliwa, gdy dowiedziała się, że jest w ciąży. W 12. tygodniu poszła do lekarza na planowane USG genetyczne. Wykonuje się je nie później niż w 13. tygodniu ciąży. Badanie ma na celu m.in. wykrycie wad genetycznych płodu. W przypadku zespołu Downa, czułość USG wynosi 80 proc.

Jordan wspomina, że podczas badania położna była wyraźnie zaniepokojona tym, co widzi na ekranie. Poprosiła kobietę i jej partnera Jonathana, o przejście do pokoju obok. Tam powiedziała, że ich dziecko urodzi się z zespołem Downa i zaleciła aborcję, ze względu na wady genetyczne płodu.

Jordan postanowiła donosić ciążę
Jordan postanowiła donosić ciążę (dailymail.co.uk)
Zobacz film: "Cudem przeżyła. Serce noworodka znów zaczęło bić"

Jordan była zszokowana i wściekła, gdy usłyszała, że jedynym wyjściem jest usunięcie ciąży. ‘’Od razu doradzili nam przerwanie ciąży, nie powiedzieli, że możemy zasięgnąć innej opinii, nie dali żadnego wsparcia’’ – mówiła w wywiadzie dla magazynu ‘’Mirror’’.

2. Odmowa aborcji

Jordan i Jonathan nie zgodzili się na proponowaną przez lekarzy aborcję. Para długo starała się o dziecko, wcześniejsza ciąża zakończyła się poronieniem. Jordan zdecydowała się urodzić, mimo ostrzeżeń lekarzy.

Nosi pod sercem nieuleczalnie chore dziecko. Chce je urodzić, by przekazać narządy innym dzieciom
Nosi pod sercem nieuleczalnie chore dziecko. Chce je urodzić, by przekazać narządy innym dzieciom [4 zdjęcia]

Para pochodząca z Ameryki, Keri i Royce Young podjęli dość kontrowersyjną decyzję. Wiele osób ich postanowienie

zobacz galerię

Kobieta odmówiła poddania się badaniu amniopunkcji, ponieważ jest to badanie obarczone ryzykiem poronienia. Jordan przez całą ciążę nie miała większych problemów ze zdrowiem. Przed rozwiązaniem została przyjęta do szpitala i przez 5 dni miała indukowany poród. Ostatecznie lekarze zdecydowali się na wykonanie cesarskiego cięcia.

3. Zdrowy i silny chłopczyk

Gdy Jordan i Jonathan po raz pierwszy ujrzeli synka, nie potrafili ukryć wzruszenia. Ich syn był zdrowy i silny. W momencie urodzenia ważył niewiele ponad 4 kg. Nie miał żadnych wad genetycznych. Chłopiec w lutym skończy dwa lata.

Jordan przyznaje, że nawet przez chwilę nie rozważała aborcji zalecanej przez lekarzy. Uważa też, że podejście specjalistów, którzy opiekowali się jej ciążą, było bardzo nieprofesjonalne. Nie dali oni kobiecie żadnego wyboru, nie zapewnili wsparcia i nie powiedzieli o możliwości zasięgnięcia innej opinii.

Syn Jordan urodził się zdrowy i silny
Syn Jordan urodził się zdrowy i silny (dailymail.co.uk)

Jordan wspomina, że lekarze wywierali na niej dużą presję i dali do zrozumienia, że musi szybko podjąć decyzję dotyczącą życia jej nienarodzonego dziecka.

Jordan apeluje do matek, szczególnie tych młodych i niedoświadczonych, żeby nie bały się rozmawiać z lekarzami i domagały się rzetelnych danych. Czasem opinia drugiego lekarza lub powtórzenie badania może uchronić przed przerwaniem zdrowej ciąży.

Para nie wyobraża sobie już życia bez swojego małego synka. Gdyby nie determinacja Jordan, mogliby stracić zdrowe dziecko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze