Trwa ładowanie...

Kobieta z Iraku urodziła siedmioraczki naturalnie

Avatar placeholder
18.02.2019 08:26
Siedmioraczki urodzone siłami natury
Siedmioraczki urodzone siłami natury (dailymail.co.uk)

Bardzo rzadkie narodziny miały miejsce w szpitalu w prowincji Diayali we wschodnim Iraku. Według danych ze szpitala kobieta podczas porodu naturalnego urodziła siedmioraczki.

1. Siedmioraczki w Iraku

25-letnia kobieta wraz ze swoim mężem oczekiwali przyjścia na świat siedmioraczków. Para ma już 3 dzieci i nie spodziewała się, że tym razem zostaną rodzicami siódemki.

Irakijka urodziła podczas porodu naturalnego, co jest praktycznie niespotykanie w przypadku ciąż mnogich. Na świat przyszło 6 dziewczynek i 1 chłopiec. Według oświadczenia wydanego przez iracki szpital, zarówno mama, jak i dzieci czują się dobrze.

To pierwszy przypadek siedmioraczków w Iraku.

2. Poród wieloraczków

Zobacz film: "Matka siedmioraczków nie żyje"

W przypadku wieloraczków lekarze zalecają zwykle poród przez cesarskie cięcie. Jest to najbezpieczniejsze dla mamy i dzieci.

Podczas porodu naturalnego istnieje ryzyko, że dzieci będą sobie wzajemnie przeszkadzać w przyjściu na świat. Jeśli dojdzie do komplikacji, są one zazwyczaj bardzo groźne.

22 lata temu przyszły na świat sławne siedmioraczki. Oto jak wyglądają dzisiaj
22 lata temu przyszły na świat sławne siedmioraczki. Oto jak wyglądają dzisiaj [5 zdjęć]

Bobbi i Kenny McCaughey mieszkają w Des Moines w stanie Iowa. Małżeństwo od dawna marzyło o posiadaniu

zobacz galerię

Kolejnym wskazaniem do cesarskiego cięcia w przypadku wieloraczków jest fakt, że zwykle rodzą się one jako wcześniaki, są więc mniejsze i słabsze. Poród siłami natury jest dla nich sporym obciążeniem.

3. Siedmioraczki McCaughey

Siedmioraczki z Iraku mają szansę na zdobycie podobnej popularności jak ich starsi koledzy - siedmioraczki z Iowa w Stanach Zjednoczonych. W 1997 roku przyszły na świat w rodzinie Kenny'ego i Bobbi McCaughey.

Bobbi poddała się procedurze zapłodnienia in-vitro i odmówiła wykonania aborcji selektywnej po tym, jak dowiedziała się, że nosi pod sercem siedmioro dzieci. Ciążę Bobbi relacjonowały największe media, a po porodzie rodzina dostała ogromne wsparcie od amerykańskiego rządu.

Jedno jest pewne, rodzinę z Iraku czeka teraz mnóstwo pracy przy nowych członkach rodziny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze