Trwa ładowanie...

Jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii?

Avatar placeholder
11.07.2019 09:29
Jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii?
Jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii? (123rf)

Spalenie jak największej ilości kalorii to cel, każdej aktywności fizycznej. Po ciąży szukamy sposobów, aby pozbyć się tkanki tłuszczowej jak najszybciej. W sieci można znaleźć wiele metod i pomysłów na ćwiczenia, które pozwolą nam szybko spalić dużą ilość kalorii. Dobrze dobrane ćwiczenia pozwolą na szybkie spalenie dużej ilości kalorii.

spis treści

1. Spalanie kalorii - kettlebell

Trening z kettlebell to sposób na spalanie pokaźnej ilości kalorii. Są one bardzo dużym obciążeniem dla organizmu. Ćwicząc z kettlebell, nie tylko spalamy kalorie, ale też modelujemy mięśnie ramion i pośladków. Tylko minuta ćwiczeń z kettlebell oznacza spalenie aż 20 kalorii. Pamiętajmy jednak, że nie jest to trening odpowiedni dla osoby początkującej, ponieważ wymaga od nas ogromnego wysiłku.

2. Spalanie kalorii - ergometr wioślarski

Warunkiem spalenia dużej ilości kalorii na ergometrze wioślarskim jest duża intensywność treningu. Intensywne spalanie kalorii wynika z zaangażowania w "wiosłowanie" kilku największych partii mięśni, a więc mięśni ramion, nóg i pleców.

Zobacz film: "Dlaczego warto rodzić siłami natury?"
Wioślarz jest jedną z propozycji treningu, w czasie którego szybko spalimy kalorie
Wioślarz jest jedną z propozycji treningu, w czasie którego szybko spalimy kalorie (123rf)

Trening na tym sprzęcie to nie tylko sposób na spalenie dużej ilości kalorii, ale też dzięki regularnym treningom szansa na poprawę wydolności. Pozwoli on nie tylko stracić na wadze, ale też wymodelować mięśnie całego ciała.

3. Spalanie kalorii - burpees

Burpee to jedno z najbardziej wymagających ćwiczeń. W czasie jego wykonywania spalamy ogromną ilość kalorii i doskonale podkręcamy metabolizm. Burpee wymaga jednak od nas dość dobrej kondycji i nie jest to idealne ćwiczenie dla osób początkujących. Obejmuje ono przysiad, deskę, pompkę i wyskok w górę. Jedno poprawnie wykonane burpee to 2 spalone kalorie.

10 sposobów na rodzinny fitness
10 sposobów na rodzinny fitness [11 zdjęć]

Współczesny człowiek zbyt dużo siedzi, a za mało chodzi oraz biega. Podróżujemy samochodem, godzinami

zobacz galerię

W czasie ćwiczenia spalamy kalorie i wykonujemy trening całego ciała. Pamiętajmy jednak, że to ćwiczenie powtórzone kilkukrotnie potrafi wykończyć.

4. Spalanie kalorii - skakanka

Wykorzystując skakankę w codziennym treningu, również możemy spalić sporo kalorii. Skakanka sprawia, że spalamy ok. 13 kalorii na minutę. Na dodatek skakanka angażuje podobne mięśnie co bieganie. Pamiętajmy również, że nie tylko spalamy kalorie, ale też pracujemy nad koordynacją i równowagą.

5. Spalanie kalorii - CrossFit

CrossFit to wyczerpujący sposób spalania kalorii. W ciągu minuty ćwiczeń spalamy średnio 13 kalorii. Jednak ilość spalonych kalorii zależy od rodzaju treningu, jaki wykonujemy. Aby spalić odpowiednio dużo kalorii, należy wykonywać trening 3 razy w tygodniu. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić z intensywnością treningów.

6. Spalanie kalorii - tabata i przysiady z wyskoku

Jest to szybki trening, który pozwala szybko spalić kalorie. Trwa on tylko 4 minuty, jednak podkręca spalanie do tego stopnia, że nie spalamy kalorii tylko w jego czasie, ale też po jego zakończeniu. Ćwiczenie polega na tym, że w ciągu 20 sekund musimy wykonać jak najwięcej przysiadów z wyskoku, a następnie mamy 10 sekund przerwy. Jest to zatem trening interwałowy, który pozwala na szybkie spalanie kalorii i podkręcenie metabolizmu. Jedna minuta tabaty to 14 spalonych kalorii.

ZOBACZ TAKŻE:

7. Spalanie kalorii - trening z linami

Trening tego typu pozwala na spalenie 11 kalorii w minutę. Spalając kalorie, ćwiczymy głównie mięśniami ramion i pracujemy nad naszą koordynację i utrzymaniem równowagi. Na dodatek poprawiamy naszą wydolność.

Polecane dla Ciebie